3. Съперник на Лудогорец в Европа ще зимува на дъното в Испания

Съперник на Лудогорец в Европа ще зимува на дъното в Испания

Леганес удари Еспаньол в битката на опашкарите в „Ла Лига“

Леганес победи с 2:0 гостуващия Еспаньол в мач от последния за годината XVIII кръг от испанската „Ла Лига“.

Така „папагалчетата“, които спечелиха групата на Лудогорец в турнира Лига Европа, ще зимуват в дъното на класирането с едва 10 точки от 18 мача.

Те записаха четвърто поредно поражение далеч от дома в Примера, след като получиха гол още в 11-ата минута.

Тогава Мартин Брайтуейт бе изведен от Оскар Родргиес зад гърба на защитата и хладнокръвно прати топката в мрежата между краката на вратаря.

При резултат 1:0 дойде и почивката, а скоро след нея Леганес нанесе своя втори и решителен удар.

Мароканският нападател Юсеф Ен-Несири реализира своето пето попадение през кампанията, за да оформи крайното 2:0.

По този начин домакините събраха 13 точки, но остават в зоната на изпадащите, заемайки предпоследната позиция след първия полусезон.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман