3. Сампдория възкръсна с 3:1 над Лацио

Сампдория възкръсна с 3:1 над Лацио

Сампдория прекъсна лошата си серия в Серия А, след като победи с 3:1 Лацио у дома. Тимът от Генуа нямаше победа в последните си 6 мача в Калчото, като загуби 4 поред, но тази вечер игра отлично.

Сампдория прекъсна лошата си серия в Серия А, след като победи с 3:1 Лацио у дома. Тимът от Генуа нямаше победа в последните си 6 мача в Калчото, като загуби 4 поред, но тази вечер игра отлично.

Възпитаниците на Валтер Мацари изнесоха един от най-добрите си мачове от началото на сезона и зарадваха феновете си на „Луиджи Ферарис”.

Двубоят започна отлично за „моряците”, които поведоха в 11-ата минута. Тогава Рето Циглер намери Дженаро Делвекио, който направи безпомощен Муслера с удар от около 10-ина метра в долния десен ъгъл – 1:0

Радостта на домакините обаче не трая дълго. В 30-ата минута при идентична ситуация Томазо Роки овладя топката в полето на Самп и от около точката за изпълнение на дузпа би неспасяемо в долния ляв ъгъл на Кастелаци – 1:1.

Първата част завърши без победител, а Самп нанесе удара си в началните минути на второто полувреме.

Шест минути след почивката звездата на домакините Антонио Касано напомни за голямата си класа. Il Talentino di Bari пое топката пред наказателното поле на съперника и с техничен удар я заби неспасяемо в мрежата на Лацио – 2:1.

Само три минути по-късно Самп реши изхода на мача. Анджело Паломбо центрира от корнер и най-добрият футболист на Литва за миналата година Маруис Станкевичус отбеляза с глава за 3:1.

„Блучеркатите” имаха шанс да разгромят столичани, но Клаудио Белучи изпусна дузпа в 64-ата минута за нарушение срещу Касано. Муслера успя да предугади посоката и спаси тима си от по-тежка загуба.