Сампдория продължи в Купата на Италия след 22 дузпи (ВИДЕО)

Рулетката на дузпите доведе до изпълнения на вратарите

Сампдория отстрани Асколи след изпълнение на дузпи в истински трилър, който двата отбора си спретнаха в турнира за Купата на Италия. В редовното време мачът завърши 2:2, а след това двата тима изпълниха общо 22 дузпи. Стигна се до момента, в който двамата вратари трябваше да изпълняват. Никита Контини от Сампдория реализира, но последва шут на 37-годишният Енрико Гуарана, който стреля, но колегата му спаси и отборът от Генуа продължи напред.

Домакините от Сампдория първи вкараха гол в 10-ата минута, когато точен бе Вере. В 33-ата обаче Колоколо изравни за Асколи. При този резултат завърши и редовното време на мача, който влезе в продължения.

В 110-ата минута Донати вкара гол за Асколи, но 2 минути преди последния съдийски сигнал Капуто оползотвори пас на Ауджело и вкара за 2:2.

Дузпите започнаха с по един точен удар, но Вияр пропусна втората дузпа за Сампдория. Фаласко пропусна третата за Асколи, а Капуто пропусна четвъртата за домакините. Стигна се до последната 5-та дузпа, която можеше да се окаже решаваща в полза на гостите, но Калигара я изтърва, а Ауженио изравни.

Така се стигна до момента, в който двата отбора изпълняваха дузпа след дузпа без пропуск, за да се стигне до последните, които не бяха изпълнявали – двамата вратари. Първи зад бялата точка застана стражът на домакините Контини и бе точен. Последва шут на Гуарна и спасяване на Контини, което класира Сампдория за следващата фаза.