3. Сампдория на полуфинал за Купата на Италия след драма с дузпи в Удине

Сампдория на полуфинал за Купата на Италия след драма с дузпи в Удине

Сампдория заслужи място на полуфиналите за Купата на Италия, след като победи с 5:2 Удинезе, след дузпи, на "Стадио Фриули".

Сампдория заслужи място на полуфиналите за Купата на Италия, след като победи с 5:2 Удинезе, след дузпи, на "Стадио Фриули".

"Моряците" играха без звездата си Антонио Касано, но успяха да се преборят с коравия тим на домакините и въпреки спорните реферски отсъждания, да се класират за предпоследната фаза на турнира.

Редовното време завърши 1:1, като новото попълнение на Самп Пацини бе изпуснат от защитата на Удинезе в 55-ата минута, а 6 по-късно домакините изравниха след скандална дузпа, реализирана от Ди Натале.

Удинезе можеше да стигне до успеха в редовното време. В 88-ата минута Санчес навърза двама от гостите и бе спънат в пеналта, което доведе до втора дузпа. За разлика от първото изпълнение, този път ударът на Ди Натале се отби от страничната греда и мачът влезе в продължения.

В тях не се случи нищо интересно, а вратарят на Дория Миранте се превърна в герой при дузпите. Стражът на генуезците спаси две дузпи на домакините, а играчите на Сампдория бяха безкомпромисни при 4-те си изпълнения.

Така Удинезе бе отстранен по идентичен начин, както елиминира Реджина на 1/8-финалите, а "блучеркатите" изтриха срама от последните поражения в Серия А.

Ибрахимович отново е национал на Швеция

Големият син на Златан Ибрахимович - Максимилиан е извикан в юношеския тим на "Тре крунур"

Рома предлага нов договор на вратаря Миле Свилар

Титулярният страж на Рома е близо до контракт за още пет години

Манчестър Юнайтед ще има сериозни проблеми, ако пропусне Шампионската лига

"Червените дяволи" са пред сериозна финансова криза при ново оставане извън топ 4

Няма да е ЦСКА: Балотели, отива в трета дивизия на Испания

Италианският нападател е пред подпис с Интерсити

Френки Де Йонг се завръща за Барселона

Нидерландският халф лекуваше контузия пет месеца

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора