3. Сампдория хвърли бомбата срещу Ювентус и върна интригата в Серия А (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" направиха пълен обрат с 10 души за 2:1 в своя полза на "Ювентус Арена"

Сампдория хвърли бомбата на 19-ия кръг в Серия А и победи шампиона Ювентус с 2:1 насред Торино. Ювентус поведе чрез Джовинко от дузпа, а „моряците” останаха с 10 души още в 32-ата минута. Отборът от Генуа шокира всички след почивката и с човек по-малко обърна мача с два гола на Икарди. Така шампионите започнаха 2013 година със загуба.

Дебют за Ювентус направи Федрико Пелузо, който само преди няколко дни подписа с отбора. Той замени контузения Киелини отляво в триото защитници на схемата 3-5-2. Погба, Де Челие и Падоин също получиха шанс да почнат от първата минута, а Матри и Джовинко водеха атаката.

Джовинко започна много активно и се озова на две добри позиции в началото, но вратарят Ромеро спаси първия път, а после ударът не бе точен.

Домакините владееха повече, а Сампдория чакаше шанс на контра.

Точно в средата на първата част Ювентус спечели дузпа. Маркизио влезе в наказателното поле с топка в крака и Берарди го спъна с двата крака. Защитникът получи жълт картон, а Джовинко бе точен от бялата точка и се разписа в левия долен ъгъл за 1:0.

Гостите имаха претенции за игра с ръка на Бардзали в наказателното поле на Ювентус, но съдията не даде нищо. Веднага пред другата врата се получи меле, а Ромеро успя да застане с тяло на голлинията и да попречи на кълбото да мине зад нея.

Нещата станаха още по-лоши за „моряците” в 32-ата минута. Берарди се вряза с двата крака срещу Бардзали и реферът Паоло Валери му показа втори жълт картон, което остави гостите да играят цял час с човек по-малко.

4 минути по-късно Матри се откъсна сам срещу вратаря и бе бутнат от Паломбо. Съдията обаче прецени, че не бива да дава втора дузпа за Ювентус, като вместо това вдигна жълт картон за тарана, въпреки че симулация сякаш нямаше, а по-скоро наистина имаше нарушение.

Никой не очакваше това, което се случи след почивката. Ювентус се успокои и изглежда подцени останалите с 10 човека гости.

Това обаче никога не води до нищо добро. В 54-ата минута при една от редките си атаки Сампдория изравни. Ненад Кръстичич намери Мауро Икарди, който стреля от воле по диагонала, Буфон направи грешка и въпреки че изби, топката тупна и мина зад него във вратата – 1:1.

Конте пусна Куалярела и Вучинич, но гостите бяха много опасни на контри.

Сампдория хвърли бомбата в 69-ата минута с втори гол на Акарди. Обианг намери младия аржентинец отдясно, а той с мощен удар от малък ъгъл под гредата матира пак Буфон – 1:2.

До края Ювентус се скъса да изпуска. Три минути след шокиращия втори гол на „моряците”, Вучинич овладя на гърди пред малкия пеналт и от воле щеше да счупи напречната греда на гостите.

В 77-ата минута Вучинич трябваше само да засече на три метра от мрежата, но закъсня и със шпагата се плъзна заедно с кълбото покрай гредата.

Пропуските смълчаха „Ювентус Арена” и публиката видя третата загуба на своите любимци през сезона.

Ювентус остава лидер с 44 точки, на 5 пред втория Лацио. Сампдория е 14-ти с 20.