3. Самп победи Милан с 2:1 и задълбочи кризата при „росонерите”

Самп победи Милан с 2:1 и задълбочи кризата при „росонерите”

Отборът на Сампдория постигна заслужена победа с 2:1 над тима на Милан в среща от 26-ия кръг на италианската Серия „А”. Домакините играха предимно на контраатаки, а гостите не знаеха какво да правят с коженото кълбо. Нов силен мач за Касано и Пацини, и нов провал за Анчелоти и компания.

Срещата започна равностойно, а първото по-сериозно положение се откри пред състава на Милан. В 15-ата минута Зеедорф се озова на добра позиция в наказателното поле, стреля силно с десния крак, но вратарят на Самп спаси. Три минути по-късно Касано стреля опасно от фаул, но Абиати спаси по брилянтен начин. В 22-та минута Пато стреля с пета от точката на дузпата, но топката попадна в ръцете на Кастелаци. Пет минути по-късно пред Милан се откри нова възможност. Фламини напредна към наказателното поле, стреля силно с десния крак, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб. В 32-та минута дойде и най-спорното положение в мача. След центриране от фаул, топката попадна на главата на Антонио Касано, капитанът на Самп стреля, но Абиати спаси. Страничният съдия обаче отсъди гол в полза на домакините, а при повторението се видя, че топката наистина е преминала голлинията с целия си обем. До края на първата част Милан опита да върне гола, но удари на Зеедорф преминаха далеч от целта.

Втората част започна равностойно, а в 52-та минута домакините успяха да удвоят аванса си. Касано пусна хитър пас зад отбраната на гостите към Пацини, който финтира Бонера и с хубав удар с десния крак не остави никакви шансове на Абиати, пращайки топката в горния десен ъгъл – 2:0. Оттук до края на срещата Милан бе отборът, който предимно атакуваше, но атаките на „росонерите” не предвещаваха сериозни опасности. В 60-ата минута появилият се като резерва Филипо Индзаги стреля с левия крак, но ударът му бе твърде слаб и не представляваше проблем за Лука Кастелаци. В 69-ата минута резултатът вече можеше да е класически в полза на домакините, но силен удар по диагонала на Лучини бе отразен с мъка от Абиати. Десет минути по-късно Касано стреля от фаул, но Абиати отново спаси. В следващата атака обаче Милан все пак успя да върне едно попадение. Фавали центрира отляво, Пато засече топката с глава и я прати в долния ляв ъгъл на Кастелаци – 2:1. Минута след това Милан вкара втори гол, след като Емерсон засече с глава центриране от фаул, но попадението бе отменено заради засада. Милан продължи да натиска и в даденото от съдията продължение пред Индзаги се откри отлична възможност, но ударът с от воле с левия крак на бившия национал бе твърде неточен. Буквално в последните секунди на двубоя гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на дъгата на наказателното поле. Никой обаче не успя да разбере каква бе идеята на „росонерите”. Пирло прескочи топката, Бонера я чукна към Пато, който стреля, но футболистите от стената вече бяха притичали и блокираха удара на бразилеца. Веднага след това прозвуча и последният съдийски сигнал и домакините се поздравиха с победата.

Така след този мач Сампдория остана на 14-о място с актив от 32 точки, докато Милан продължава да е 3-ти с 48 точки в своя актив, 5 зад втория Ювентус и цели 11 зад лидера Интер, който по-късно днес приема тима на Рома в дербито на кръга.

Сампдория – Милан 2:1

1:0 Касано 32’
2:0 Пацини 52’