3. Съкрушителна загуба за Реал (Мадрид) още във втория кръг на Примера (ВИДЕО)

Съкрушителна загуба за Реал (Мадрид) още във втория кръг на Примера (ВИДЕО)

"Кралете" бяха победени категорично като гост на Реал (Сос)

Многомилионната селекция на Реал (Мадрид) се срина още във втория кръг на Примера дивисион. "Кралския клуб" позволи да бъде обърнат от 0:2 до 4:2 като гост на Реал (Сосиедад). Това е първа победа за "синьо-белите" над именития си съперник от 10 години насам.

Контузеният Кристиано Роналдо не бе в състава, но сред титулярите бяха новите попълнения Хамес Родригес и Тони Кроос, както и Гарет Бейл, Лука Модрич и Карим Бензема.

Всичко започна добре за гостите. Начало на голеадата сложи Сехио Рамос още в шестата минута. Бранителят на Реал засече центриране на Тони Кроос от ъглов удар и с глава даде преднина на "белия балет".

Само пет по-късно Гарет Бейл удвои аванса на гостите. Лука Модрич намери уелсеца на границата на наказателното поле. Той прокара топката през краката на бранител в синьо и бяло и с изключително точен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Субикарай.

След двата гола "кралете" се отпуснаха все едно след само 11 минути вече си бяха свършили работата, но нямаха и идея какво следва.

В 35-ата минута Кастро центрира на първа греда, Чаби Прието отклони топката и Мартинес на празна врата от около метър от голлинията заби топката в мрежата. А шест по-късно Сурутуса възстанови равенството със страхотен гол с глава и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 2:2.

20 минути след началото на втората част домакините излязоха напред в резултата. Чаби Прието пусна успореден на голлинията пас и отново Сурутуса се оказа най-съобразителен, вкарвайки трети гол във вратата на Касияс.

А Карлос Вела в 76-ата довърши "кралете". След центриране от корнер, отбраната на Реал отново беше подредена безобразно, Вела овладя топката на няколко метра от голлинията и с мощен удар заби четвъртия гол.

Тимът на Карло Анчелоти вече има победа и загуба в актива си и с три точки е 10-и в класирането. Победата пък изкачи Реал (Сосиедад) до седмата позиция.

В друг мач от Ла лига, игран тази вечер, Депортиво Ла Корунуя завърши 2:2 срещу Райо Валекано у дома.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)