3. С ГОЛ В ПОСЛЕДНАТА МИНУТА: Лацио е на 1/4-финал за Купата (ВИДЕО)

С ГОЛ В ПОСЛЕДНАТА МИНУТА: Лацио е на 1/4-финал за Купата (ВИДЕО)

Лацио се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след успех с 2:1 срещу Парма. Римляните стигнаха до победата, след като в 90-ата минута удар на Ведат Мурики се отклони във вратаря Симоне Коломби и топката се озова в мрежата, а попадението бе записано като автогол на стража. Марко Пароло откри резултата в 23-ата минута, а Парма изравни след попадение на Михайла седем минути преди края.

За място на полуфиналите "орлите" ще спорят с Аталанта, като мачът ще е в Бергамо.

И в двата отбора отсъстваха редица основни играчи. Мурики нямаше късмет да отбележи първия си гол за Лацио. Той удари гредата в началото на двубоя, а след това Коломби отрази негов удар. Римляните удариха втора греда след изстрел на Андреас Перейра, но секунди по-късно поведоха. Марко Пароло засече с глава центриране на Перейра и откри резултата.

Парма имаше своите шансове, особено през второто полувреме. Томаш Стракоша отрази удар отблизо на Брунета, а Михайла удари гредата при добавката. Топката не попадна в мрежата и след отлично изпълнение на фаул от страна на Куртич. Натискът на гостите даде резултат и седем минути преди края Михайла бе изведен сам срещу вратаря и изравни.

Изглеждаше, че мачът ще стигне до продължения, когато Мурики допринесе за победата. Неговият удар с глава отново отиде в гредата, но този път топката влезе в мрежата.
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)