3. С фантастичен удар Хамес вкара 100-ия гол за Реал в Примера (+ВИДЕО)

С фантастичен удар Хамес вкара 100-ия гол за Реал в Примера (+ВИДЕО)

Колумбиецът даде тон за класическата победа над Алмерия

В шести пореден сезон Реал (Мадрид) достигна котата от 100 гола в Примера. Юбилейното попадение вкара халфът Хамес Родригес при класическата победа 3:0 у дома срещу борещия се за оцеляване тим на Алмерия.

Колумбиецът откри с фантастичен далечен удар минута преди почивката. В 49-ата минута Мауро дос Сантос си вкара автогол. Класиката, постигната лесно, оформи Алваро Арбелоа пет минути преди края.

Така, Реал вкарва не по-малко от 100 гола във всеки сезон, откакто Кристиано Роналдо премина на „Бернабеу” през 2009 г. Преди това столичани са регистрирали само веднъж подобно постижение – през сезон 1989/90, когато отбелязват 107.

Понастоящем Роналдо, който не успя да се разпише във вратата на Алмерия, има 39 гола този сезон.

С победата тимът на Карло Анчелоти възстанови разликата от 2 точки с Барселона. Каталунците са лидери с 84.

Севиля измести Валенсия от четвъртото място с победа 3:1 като гост на Ейбар. Два гола за успеха на андалусииците отбеляза Карлос Бака, а един добави Хосе Антонио Рейес. По този начин носителят в Лига Европа се изкачи на последното място, даващо право на участие в Шампионската лига, въпреки че Федерико Пиовакари даде надежди на домакините за 1:2.

Гол на Нолито в 89-ата минута донесе домакинската победа на Селта над Малага с 1:0. Тимът от Виго си върна 9-ото място, докато гостите останаха на 6 точки от зона Лига Европа.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм