С два гола на Бербатов Манчестър Юнайтед победи Селтик с 3:0

С два гола на Димитър Бербатов и един на Уейн Рууни Манчестър Юнайтед не срещна никакви проблеми с шотландския Селтик в третия си мач от груповата фаза на Шампионската лига.

С два гола на Димитър Бербатов и един на Уейн Рууни Манчестър Юнайтед не срещна никакви проблеми с шотландския Селтик в третия си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Носителите на титлата в Шампионската лига диктуваха играта от самото начало и нито за миг не допуснаха съмнения, че в този мач те ще бъдат победителите. 75 хиляди зрители на „Олд Трафорд” видяха перфектното разбирателство между Бербатов и Рууни, подпомагани от Роналдо.
Статистиката на ударите към двете врати е показателна и за надмощието на англичаните - 23 удара за Юнайтед срещу 6 за Селтик.
Двубоят започна с очаквания натиск на Манчестър. Макар и с предимство по всички параграфи за "червените дяволи", гол в първите 30 минути не падна. Селтик пък отговори с няколко епизодични атаки, където главната надежда за гол беше след типичните за шотландците статични положения, където те са най-силни.
След пропуски на Рууни в 28-ата минута Бербатов напредна добре към наказателното поле и между двама играчи отправи удар, който бе блокиран, след това обаче капитанът на българския национален отбор по футбол подаде на Кристиано Роналдо, който не можа да вкара от добра позиция. Само две минути по-късно попадението вече бе факт. Негов автор бе именно Бербатов. След изпълнение на корнер топката бе изсипана и попадна в българина, който от малкото наказателно поле излъга хитро  Артур Борац с удар, минал между краката му. След попадението обаче телевизионните камери показаха, че той е бил в засада, незачетена от главния рефер Франк де Блекере и неговите помощници.
След гола Манчестър продължи да натиска съперника си, но до втори гол през първата част не се стигна и двата отбора се прибраха на почивка при 1:0.
Малко след подновяването на играта Юнайтед вкара и втори гол – отново дело на българина. В 51-ата минута Роналдо изпълни хубав пряк свободен удар, който бе избит с мъка от Борац. Там обаче бе Бербатов, който добави топката във вратата. Вторият гол също бе белязан от силни съмнения за засада.
Свършил работата си, малко след това българинът бе сменен. На негово място в 60-ата минута влезе Карлос Тевес.
До края „червените дяволи” продължиха с атаките към вратата на Селтик, въпреки двата гола аванс. Така се стигна до 76-ата минута, когато Уейн Рууни вкара красив гол от дъгата на наказателното поле.
До края на срещата пропуски направиха още Роналдо и Тевес.
Унион Берлин си хареса Рик Джонатан

Крилото на Лудогорец със сериозен интерес от няколко отбора в Европа

Родри каза защо Сити стана шампион на Англия

Халфът на „гражданите“ иска златен дубъл

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

Шиърър: Белингам може да направи Англия европейски шампион

„Твърдо вярвам, че отборът никога не е имал по-сериозен шанс да вземе голям турнир“

Деклан Райс: Ще станем още по-добри