3. С 2:0 СРЕЩУ ЕЙБАР: Реал М напомпа самочувствие преди Ливърпул и Барселона (ВИДЕО)

Тимът на Зидан се приближи на три точки от лидера Атлетико М

Реал Мадрид загря с победа за тежката серия, която очаква тима следващата седмица. Тимът на Зинедин Зидан спечели с 2:0 домакинството си на Ейбар от Ла Лига и напомпа самочувствие преди двата сблъсъка с Ливърпул от Шампионска лига и в голямото дерби с Барселона. Трите мача ще се изиграят в рамките на 8 дни.

Точни за Реал Мадрид в днешната среща бяха Марко Асенсио и Карим Бензема в 73-ата. Любопитно е да се отбележи, че футболистите на Зинедин Зидан реализираха още три попадения, но те бяха правилно отмененизаради засади.

Реал измести Барселона и се доближи на 3 точки от лидера Атлетико (Мадрид), но е и с мач повече от съперниците си. Ейбар пък не успя да вземе важни точки в борбата за оцеляване.

Топката влезе в мрежата на гостите още в петата минута. Марсело центрира към Бензема, който с глава успя да вкара. Попадението обаче бе моментално отменено поради засада. В 21-ата Асенсио изпълни пряк свободен удар. Испанският национал стреля директно, а топката се отби в гредата.

В 37-ата минута Иско шутира от границата на наказателното поле, а впоследствие топката бе отклонена технично с пета от Асенсио и попадна в мрежата. И този гол обаче бе отменен поради засада.

Четири по-късно Асенсио бе изведен с чудесен пас от Каземиро зад противниковата отбрана. Испанецът успя да преодолее Димитрович и с техничен изстрел и откри резултата, като този път попадението бе редовно.

Малко повече от четвърт час след началото на второто полувреме можеше да се стигне до изключително куриозен автогол, след като топката бе върната към Тибо Куртоа, но той я остави да мине покрай него, а след това трябваше да я гони и да я избие от голлинията.

В 70-ата минута Реал стигна до трети гол за двубоя, който бе отменен заради засада. Този път чрез Каземиро.

Три след това Винисиус се справи отлично по фланга и центрира, а Карим Бензема се извиси във въздуха и нямаше как да сбърка за 2:0.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)