3. Рубин се разправи с Интер и спечели група "H" (ВИДЕО)

Рубин се разправи с Интер и спечели група "H" (ВИДЕО)

Партизан и Нефтчи не се победиха в Баку за 1:1 (ВИДЕО)

Отборът на Рубин оглави временното класиране в група "H" на турнира Лига Европа, след като тази вечер се справи с италианския колос Интер с 3:0. Срещата се игра на стадион "Централний" в Казан, а точни за руснаците бяха Карадениз и Рондон.

Двубоят започна с летящ старт за домакините, които излязоха напред в резултата само няколко секунди след първия съдийски сигнал. Тогава Алан Касаев проби по левия фланг и центрира в пеналта, където Карадениз засече с десния крак за 1:0.

След гола гостите опитаха да възстановят статуквото, ала удар на Ранокиа профуча над напречната греда. Като цяло обаче "нерадзурите" така и не успяваха да напипат верния ритъм в играта си, а Рубин опитваше да удвои аванса си при всяка изгодна възможност.

До края на полувремето обаче гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините.

Втората част стартира с по-добра игра на "нерадзурите", но изстрел на Гаргано бе спасен Рижиков, а впоследствие Коутиньо шутира неточно в друга ситуация.

Играчите на Рубин пък се бяха прибрали в половината си и спокойно изчакваха възможностите си. Те имаха и късмет в 66-ата минута, когато шут на Родриго Паласио срещна гредата.

Натискът на италианците ставаше все по-силен, преди да се стигне до 86-ата минута, когато руснаците удвоиха аванса си, след като Натчо намери Рондон в пеналта на противника, а венецуелецът с десния крак препарира Белец за 2:0.

В даденото от рефера продължение пък, Рондон оформи крайното 3:0 с втория си гол в мача, след като бе изведен на изгодна позиция от Карадениз.

Българският национал Иван Иванов пък бе цял мач титуляр при равенството 1:1 на своя Партизан като гост на Нефтчи (Баку).

Домакините от Азербайджан могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, тъй като играха 13 минути с човек повече, след като в 77-ата Митрович получи директен червен картон.

Иначе Флавиньо откри за Нефтчи в 10-ата минута, а крайното 1:1 оформи именно Митрович в 66-ата.

След изиграните сблъсъци Рубин оглави еднолично временното класиране, като вече има актив от 13 точки, на 3 пред Интер. Нефтчи и Партизан пък делят третото място с по 2 пункта, като Азербайджанците имат по-добри показатели.