3. Роналдо се наслади на "2 в 1" в предградието (видео)

Роналдо се наслади на "2 в 1" в предградието (видео)

Макар и с човек по-малко „Кралския клуб” се наложи с 3:2 над Хетафе

Испанският гранд Реал (Мадрид) започна новата 2011-а година така, както завърши предишната – с победа. Столичани спечелиха с 3:2 гостуването си на Хетафе и по този начин запазиха двете точки разлика от шампиона и лидер във временното класиране Барселона.

В герой за „Кралския клуб” се превърна португалската звезда Кристиано Роналдо, който реализира две от попаденията за своя тим, като по този начин донесе успеха и едновременно с това оглави еднолично голмайсторската ранглиста на Примера.

Нападателят откри резултата на стадион "Колизеум Алфонсо Перес" още в 11-ата минута, разписвайки се от дузпа, а само осем по-късно Месут Йозил удвои преднината на гостите след пас на Анхел Ди Мария.

След нови 10 минути обаче Хетафе върна едно попадение, след като Парехо оползотвори асистенция на Гавилан Мартинес и така завърши първата част.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо обаче започнаха по-мотивирано второто полувреме и стигнаха до трети гол в срещата. Негов автор отново бе Кристиано Роналдо, който се възползва по най-добрия начин от по-дългата почивка на основния си конкурент в надпреварата за топреализатор на шампионата Лионел Меси.

В 57-мата минута стражът на Хетафе Кодина не изчисти добре топката, тя стигна до Карим Бензема, а той от своя страна изведе влизащия на скорост Роналдо, който падайки реализира 19-ото си попадение през сезона.

В 76-ата минута стана факт и така дългоочакваното от привържениците на Реал завръщане на бразилския халф Кака, който дебютира под ръководството на Жозе Моуриньо.

Само шест минути след влизането на бившия полузащитник на Милан обаче Реал остана с човек по-малко, след като Алваро Арбелоа получи втори жълт картон за игра с ръка и бе изгонен.

Домакините се възползваха от численото си предимство след точно три минути, когато резервата Хуан Анхел Албин върна още едно попадение с изстрел отблизо, но за повече от това 2:3 футболистите от мадридското предградие нямаха сили.

Стартови състави:

Реал Мадрид: Касияс, Рамос, Албиол, Арбелоа, Марсело, Алонсо, Йозил, Диара (’46 Кедира), Ди Мария, Роналдо, Бензема (’76 Кака);

Хетафе: Кодина, Торес, Диас, Мане, Рафа, Боатенг, Гавилан (’67 Каскеро), Парехо, Риос (’48 Албин), Ману (’77 Москера), Микул;