3. Роналдо развинти 10 „прилепа” на „Бернабеу”

Роналдо развинти 10 „прилепа” на „Бернабеу”

Реал победи Валенсия и остана на две точки зад лидера Барселона в подреждането на Примера

Реал Мадрид се съвзе след тежката загуба от Барселона с 0:5 и победи у дома Валенсия в мач от 14-ия кръг на испанската „Ла Лига”.

Кралския клуб се наложи с 2:0 след две попадения на своята суперзвезда Кристиано Роналдо, който се разписа за по-малко от 15 минути и донесе успеха на своите срещу „прилепите”, които бяха принудени да разчитат на своя трети избор за вратар - Висенте Гуаита Панадеро, а в 65-ата минута останаха и с човек по-малко на игрището, след като Давид Албелда бе изгонен.

Първият шанс в срещата на „Сантяго Бернабеу” се откри пред гостите от Валенсия в 12-ата минута, когато Хуан Мата навлезе в наказателното поле и стреля силно, но Касияс успя да парира изстрела му.

Реал отговори в 35-ата минута, когато рикоширал пас на Роналдо изведе Кедира сам срещу Гуаита, но ударът на германския национал бе отразен фантастично от стража на гостите, който направи още едно страхотно спасяване само шест минути по-късно, когато бе принуден да показва класа след пряк свободен удар, изпълнен от португалската звезда на домакините.

В даденото от рефера продължение на първата част двамата най-добри на терена за Реал – Месут Йозил и Кристиано Роналдо, сътвориха и най-опасното положение в срещата за полувремето. Германският национал центрира отдясно, а бившият играч на Манчестър Юнайтед отигра ефектно с пета положението, но за негово съжаление топката срещна гредата.

Пет минути след подновяването на играта аржентинецът Ди Мария остана очи в очи със стража на „прилепите”, но се опита да го прехвърли технично, а вратарят се оказа подготвен. В 58-мата минута Роналдо изведе Бензема, но и неговият изстрел бе париран от Гуаита.

Решаваща за крайния изход от срещата се оказа 65-ата минута, когато Давид Албелда спря с „дълго рамо” пас на Ласана Диара и получи второто си официално предупреждение в срещата, което означаваше, че Валенсия ще доиграе мача с човек по-малко.

Белите се възползваха от численото си предимство в 73-ата минута, в която Роналдо бе изведен отлично от Йозил и с бомбен изстрел от левия ъгъл на вратарското поле вкара 15-ия си гол в 14 мача с екипа на Кралския клуб.

Точно 14 минути по-късно португалецът повтори упражнението, но от левия край на вратарското поле, след свой индивидуален пробив и така оформи крайното Реал Мадрид – Валенсия 2:0.

След успеха столичани се приближиха на две точки до шампиона Барселона, който оглавява временното класиране. Валенсия остана на пета позиция с 24 точки от 14 мача.

Стартови състави:

Реал: Касияс, Албиол, Пепе, Арбеола, Марсело, Алонсо, Диара, Йозил (’76 Гранеро), Кедира (’54 Бензема), Роналдо, Ди Мария (’83 М. Диара);

Валенсия: Гуаита, Мадуро, Коща, Бруно, Станкевичис, Албелда, Хоакин (’81 Адурис), Алберто Коща, Алба (’62 Мигел), Солдадо, Мата (’69 Банега);