3. Роналдо: Не съм против Бенитес

Роналдо: Не съм против Бенитес

Нека му дадем време, призова португалецът

Рафаел Бенитес очаквано остана доволен от резултата 8:0 над Малмьо в последния мач на отбора в груповата фаза на Шампионската лига, но смята, че всеки един от футболистите му е получил наслада от играта.

"Много съм доволен от отбора. Всеки играч, а и всички зрители получиха истинско удоволствие от играта. Малко странно е в момента да говорим така, предвид този резултат, а и защото на противника също му беше необходима победа. Но смятам, че всичко беше под контрол. Но първото попадение за второто полувреме ни насочи в правилния път, коментира Бенитес.

Мегазвездата Кристиано Роналдо, който вкара три гола между 39-ата и 50-ата минута и реализира трети най-бърз хеттрик в Шампионската лига, отрече обвиненията, че е против треньора Бенитес. Медиите в испанската столица твърдяха, че Роналдо се е оплакал от треньора на президента Флорентино Перес и му е казал, че с Бенитес няма как да спечелят трофей.

"Учудих се от освиркванията по адрес на треньора по време на мача с Малмьо. Не знам защо го освиркваха и за мен това е истинска изненада. Не е вярно, че съм против него. Хората могат да си говорят каквото си искат, но според мен той върши много добра работа. Просто му е нужно време, каза още Роналдо.

Малмьо пък стана вторият отбор в Лигата с най-лоша голова разлика. След получените осем гола, тимът завърши със съотношение 1-21 или минус 20. По-зле се е представил единствено БАТЕ Борисов, който през миналия сезон имаше баланс от минус 22 или 2-24.

През сезоните 2005/2006 Депортиво (Ла Коруня) и през 2009/2010 Макаби Хайфа пък са единствените отбори, които не са отбелязали гол в своите участия.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)