3. Роналдо: Не мисля за рекорди, искам трофеи

Роналдо: Не мисля за рекорди, искам трофеи

С гола си срещу Копенхаген португалецът постави рекорд за най-много реализирани попадения в груповата фаза на Шампионската лига

"Не мисля за рекорди, а главната ми цел е да помогна на Реал Мадрид да спечели трофеи", сподели Кристиано Роналдо след победата над Копенхаген с 2:0.

Португалецът отбеляза втория гол и с общо 9 постави рекорд за най-много отбелязани попадения в груповата фаза на Шампионската лига.

"Днес исках да се разпиша, както винаги", каза Роналдо. Той игра фантастично през цялата 2013 г., но така и не спечели нито една титла с Реал.

Снощи нападателят се разписа в 48-ата минута и надмина Златан Ибрахимович, Рууд ван Нистелрой, Филипо Индзаги и Ернан Креспо, които са вкарвали по 8 гола в тази фаза на най-престижния европейски турнир.

Роналдо е сред тримата финалисти, борещи се за отличието "Златната топка" на ФИФА. Националът на Португалия можеше да вкара и още голове срещу Копенхаген, но пропусна дузпа в края на мача, а негов удар през второто полувреме срещна гредата.