3. Рома завърши сезона с късна загуба на "Луиджи Ферарис" (ВИДЕО)

Рома завърши сезона с късна загуба на "Луиджи Ферарис" (ВИДЕО)

„Джаолоросите” имаха редица положения, но платиха за своето прахосничество пред вратата на Дженоа

С късен гол Дженоа победи Рома с 1:0 в мач от последния кръг на италианското първенство, игран на „Стадио Луиджи Ферарис”.

„Джаолоросите” имаха редица положения за откриване на резултата, но платиха за своето прахосничество пред вратата на домакините. Гол на Янис Фетфацидис в 83-ата минута донесе трите точки за Дженоа, който завършва на 14-ото място в класирането.

Първият сериозен шанс в мача беше за Рома след 10 минути игра. Раджа Наинголан опита своя късмет от границата на наказателното поле, след като Дженоа не успя да изчисти корнер, но белгийският национал не успя да улучи вратата.

Първата възможност за домакините дойде в средата на първото полувреме, когато Джовани Маркезе засече центриране на Джузепе Скули, но ударът с глава на защитника беше избит от Лукаш Скорупски.

„Вълците” продължиха да доминират и още веднъж застрашиха вратата на домакините, когато Матия Дестро изведе Адем Ляич, но сръбският нападател не успя да преодолее Матия Перин и шансът пропадна.

Момчетата на Руди Гарсия продължиха да търсят гола и след почивката и отново Наинголан тества вратаря на Дженоа след добра работа на Ляич по десния фланг, но изстрелът рикошира и излезе в корнер.

Дженоа вкара единствения гол в заключителните моменти на мача. Грешка на Наинголан позволи на Фетфацидис да се възползва хладнокръвно от подаръка. Футболистът на Рома сбърка фатално при изнасянето и „вълците” бяха наказани.

Рома завърши сезон 2013/2014 на второто място с 85 точки от 38 мача, като ще играе в Шампионската лига през есента.

Дженоа приключи с равни точки – по 44 – с Удинезе. Двата отбора делят 13-ата позиция.