3. Рома срази Лацио в голямото римско дерби (ВИДЕО)

Рома срази Лацио в голямото римско дерби (ВИДЕО)

Ивайло Чочев бе титуляр за Палермо при успех над Киево, Тонев поигра малко за Фрозиноне

Рома победи Лацио в голямото дерби на Рим, което е част от 12-ия кръг на Серия. Двубоят на „Олимпико” завърши при резултат 2:0. Това бе 144-ото издание на този сблъсък, а победата за „римските вълци” е юбилейна – номер 50.

Голмайстори за отбора на треньора Руди Гарсия станаха Един Джеко, който се разписа от дузпа, и Жервиньо. С този успех Рома събра 26 точки и зае второто място в класирането, като е на 1 от първенеца Интер.

Резултатът в дербито ме открит в 10-ата минута. След контакт с Джентилети, Джеко падна в наказателното поле и съдията веднага посочи бялата точка. Босненският национал се нагърби с изпълнението и прати право в целта с плътен удар.

Рома, който беше домакин в това дерби, оформи крайната си победа през второто полувреме. В 62-ата минута Жервиньо проведе страхотен самостоятелен пробив, преодоля с лекота Баста и не остави шанс на Маркети с удар в близкия му ъгъл.

Шампионът в Серия А Ювентус също се поздрави с успех. „Старата госпожа” победи като гост Емполи с 3:1. До този успех Юве стигна след обрат. Макароне даде преднина за Емполи в 19-ата минута. Голове на Марио Манджукич и Патрис Евра осъществиха обрата още през първото полувреме, а крайното 3:1 оформи Пауло Дибала в 84-ата минута.

С тази победа, Ювентус се изкачи до 7-ото място с актив от 18 точки.

Ивайло Чочев бе титуляр за своя Палермо при домакинския успех над Киево с 1:0. Полузащитникът изкара на терена цели 90 минути. Голмайстор стана Алберто Джилардино.

В другия двубой от кръга, в който имаше българско участие, Фрозиноне и Дженоа завършиха при резултатно равенство 2:2. Александър Тонев влезе в игра за Фрозиноне в 90-ата минута. Отборът на Дженоа завърши двубоя с 10 души Де Майо получи два жълти картона между 30-ата и 36-ата минути.

Сасуоло се поздрави с минимално победа над последния в класирането Карпи. Голмайстор стана Никола Сансоне в 28-ата минута.