3. Рома смаза Новара в столицата (видео)

Рома смаза Новара в столицата (видео)

"Вълците" бият с 5:2, вече са на 4 точки от зона Шампионска лига

Отборът на Рома се справи с предпоследния в класирането на Серия "А" Новара и победи с 5:2 на своя "Олимпико". По този начин момчетата на Луис Енрике остават в битката за Шампионската лига, като в момента те са на четири точки от третото място.

Иначе мачът днес започнa зле за римляните, след като в 17-ата минута нападателят на Новара Андреа Карачоло откри резултата в полза на гостите. Това обаче сякаш допълнително наточи зъбите на "вълците" и те награбиха съперника си. В 25-ата минута бразилецът Маркиньо изравни, което бе първо негово попадение за Рома. Девет минути по-късно Пабло Освалдо с глава засече центриране на Франческо Тоти от корнер за 2:1.

След почивката Фабио Симплисио и Боян Къркич бързо докараха нещата до 4:1. Тимът на Лучо Енрике имаше и други ситуации, като и гредата помогна веднъж на вратаря на гостите Самир Ужкани, който бе заменен след почивката от Алберто Фонтана. В 78-ата минута Такаюки Моримото бе точен за 4:2, а в последните секунди Ерик Ламела оформи крайния резултат.

Новара се намира в неизгодна позиция в битката за оцеляване - на 9 точки от "сухата" зона, а Рома гони класиране за най-престижния клубен турнир - Шампионска лига, като в момента е 6-а, на 3 пункта от 3-ия Лацио.