3. Рома се върна на победния път и в топ 4 на Серия А (ВИДЕО)

Рома се върна на победния път и в топ 4 на Серия А (ВИДЕО)

Капитанът Лоренцо Пелегрини отпразнува новия си договор с гол и успех 2:0 над Емполи

Капитанът Лоренцо Пелегрини отпразнува новия си договор с Рома по най-добрия начин, след като откри резултата в домакинството срещу Емполи.

Римските „вълци“ спечелиха с 2:0 у дома, след като и Хенрик Мхитарян се разписа в срещата от 7-ия кръг на италианската Серия А, а в 6-ия дойде загубата от Лацио в дербито с 2:3.

Успехът днес доближи хората на Жозе Моуриньо до лидерите, но те изостават на 6 точки от безгрешния Наполи. Капитанът на Рома Пелегрини вече има 4 гола в Серия А от началото на сезона и общо 7 във всички турнири.

Първото полувреме двата отбора показаха открит футбол, но не бяха ефективни в завършващата фаза. Удар на Мхитарян бе блокиран, а Бандинели с глава прати топката над вратата на домакините. Гостите атакуваха по-рядко, но атаките им носеха опасност. Те обаче загубиха Пинамонти още преди почивката поради контузия.

В 42-ата минута Мхитарян намери Пелегрини и той с прецизен удар откри резултата. Рома нанесе втори удар в началото на второто полувреме.

Тами Ейбрахам открадна топката, напредна и стреля силно. Кълбото се удари в гредата, но Мхитарян бе на точното място за добавка и тимът на Моуриньо поведе с 2:0. След почивката “вълците” имаха по-голямо предимство. Викарио отрази удар на Ейбрахам,

Пелегрини не бе точен с глава, а Стоянович изби топката от голлинията след изстрел с глава на Ейбрахам.

Така мачът завърши 2:0 и Рома записа 5-а победа в 7 опита като вече има 15 точки, заемайки 4-ата позиция, докато Емполи е 10-и с 9 в актива си.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)