3. Рома се върна на пътя на победата с класика над Торино (ВИДЕО)

Рома се върна на пътя на победата с класика над Торино (ВИДЕО)

Торосидис, Кейта и Ляич се разписаха, а Кевин Строотман се завърна в игра след 8 месеца отсъствие

Рома категорично надигра Торино с 3:0 у дома в 11-ия кръг на Серия А и отново се доближи на 3 точки до лидера Ювентус.

Отборът на Руди Гарсия се нуждаеше от успеха най-вече за да се върне увереността редиците след двете поредни загуби от Наполи в първенството и Байерн Мюнхен в Шампионска лига. Торино пък влезе в мача след конфузна загуба с 1:2 от финландския ХИК Хелзинки в Лига Европа.

Кевин Строотман беше на пейката за Рома за първи път от 8 месеца насам след тежка контузия в коляното.

На Рома бяха необходими само 8 минути да поведе. Тоти получи отдясно и пусна хитро за Василис Торосидис, който засече веднага прецизно в близкия долен ъгъл за 1:0.

Бившият нападател на Ювентус Фабио Куалярела можеше да изравни с атрактивен шут, но Де Санктис изби под гредата. Пред другата врата Пянич завъртя над стената от пряк свободен удар и качи върху напречната греда.

В 27-ата минута Пянич подаде на Сейду Кейта, а халфът матира вратаря Жиле от границата на наказателното поле за 2:0.

Третият гол можеше да дойде много бързо, ако Жиле не бе спасил мощен изстрел на Пянич. Тоти изведе Жервиньо зад защитата, ала Ляич не успя да засече на втора греда.

„Вълците” решиха мача в 58-ата минута с много красив гол. Тоти подаде на Пянич между двама в центъра и въпреки че бе сритан съдията даде хубав авантаж, Пянич пусна напред за Ляич, който с едно движение се освободи пред наказателното поле и с красив фалцов удар оплете в далечния ъгъл – 3:0.

Жервиньо се разписа след пас на Ашли Коул 8 минути преди края, но попадението правилно бе отменено заради засада и домакините не протестираха.

До края Торино нямаше сили дори за почетно попадение и загуби класически, а Кевин Строотман замени Кейта и за първи път стъпна на терена в официален мач от 8 месеца насам.

Рома е на второ място с 25 точки, на 3 зад лидера Ювентус. Торино пък е 13-ти с 12 точки.