3. Рома се върна към победите след мъка срещу Каляри (ВИДЕО)

Рома се върна към победите след мъка срещу Каляри (ВИДЕО)

Наполи с четвърти пореден успех

Отборът на Рома спечели трудно с 2:1 гостуването си на Каляри в мач от 22-рия кръг на италианската Серия „А”. Това бе първи успех за „вълците” след четири ремита в Калчото, като тама тимът на Руди Гарсия отново намали изоставането си до лидера Юве на седем точки.

Адем Ляич откри резултата за „вълците”, а пет минути преди края Леандро Перес направи 2:0. Крайното 2:1 оформи Пол-Жозе М’Поку в самия край на срещата.

Гостите поведоха в 38-ата минута след гол на Адем Ляич. Сърбинът бе изведен от Верди с прекрасен пас, прехвърлящ отбраната на Каляри, и от малък ъгъл Ляич прати топката под гредата на Бъркич.

След гола обаче „вълците” се прибраха и за малко отново да допуснат изравняване. Домакините имаха няколко възможности за гол, а най-добрите шансове бяха пропуснати от Чоп.

Малко след началото на втората част хърватинът бе изведен в перфектна позиция, пробва удар по диагонала, но Де Санктис спаси. Последва далечен удар на Донса, който обаче стреля покрай вратата.

В 78-ата минута Чоп пропусна най-чистото положение в срещата. Нападателят на Каляри бе изведен сам срещу Де Санктис, но от няколко метра стреля над напречната греда.

Пет минути преди края Леандро Паредес отбеляза гола на спокойствието за Рома. След бърза атака по левия фланг Верди центрира, топката стигна до дясното крило, където Перес с прецизен диагонален удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

В друг мач от същия кръг в Италия Наполи записа четвъртата си поредна победа в Серия „А” след 3:1 у дома срещу Удинезе.

Дрес Мертенс даде аванс на домакините още в осмата минута след комбинация с Гонсало Игуаин. 21-вата Маноло Габиадини направи 2:0, след като завърши прекрасно извеждащо подаване от Хамшик.

В 27-ата обаче Удине се върна в срещата след груба грешка на вратаря Рафаел, от която се възползва Сирил Теро.

След почивката обаче Теро си отбеляза и автогол и така оформи крайното 3:1 за Наполи.

Резултати от останалите двубои в Серия „А”, играни от 16:00 часа в неделя:

Емполи – Чезена 2:0
1:0 Макароне (30’)
2:0 Синорели (57’)

Сампдория – Сасуоло 1:1
0:1 Ачерби (2’)