3. Рома се върна към победите с класика над Сампдория (ВИДЕО)

Рома се върна към победите с класика над Сампдория (ВИДЕО)

"Вълците" се приближиха на 9 точки до Ювентус, имат и мач по-малко

Рома спечели безпроблемно с 3:0 домакинството на Сампдория в предпоследен мач от 24-ия кръг на Серия А. Два гола на Дестро и един забележителен на Пянич от пряк свободен удар доближиха „вълците” на 9 точки от лидера Ювентус, а Рома има и мач по-малко.

По този начин Руди Гарсия свали напрежението върху своя отбор след 0:0 в римското дерби с Лацио и отпадането за Копа Италия, където Наполи удари римляните с 3:0 в реванша от полуфиналите.

През първата част Рома имаше пълен превес, но успя да вкара един гол чак в края на полувремето.

Едер се размина за малко с добро центриране, а Жервиньо бе близо да стигне бърз пас, но не успя. В 26-ата минута пак Жервиньо нахлу отляво и пусна топката над вратаря, но Гастадело изчисти от голлинията.

Пянич показа неточен мерник, а Де Санктис укроти опит на Сориано. Сантиметри разделиха Дестро от прострелно центриране на Пянич. Майкон после стреля в облаците след още една добра изява на Пянич.

Грешка на Паломбо позволи на Пянич да изведе Строотман, но холандският халф би право във вратаря от няколко метра.

Рома най-сетне поведе минута преди почивката, когато Флоренци центрира от корнер и Дестро добре насочи с глава за 1:0.

Втората част донесе два бързи гола за Рома, които успокоиха мача и осигуриха трите точки за столичани.

В 54-ата минута Пянич от пряк свободен удар промуши в долния ляв ъгъл за 2:0.

Само три минути по-късно Жервиньо пусна за Дестро и таранът вкара втория си гол за крайното 3:0.

10 минути преди края Гастадело получи втори жълт картон и „моряците” останаха с 10 души и домакините просто изчакаха края на срещата.

Рома е на второ място с 54 точки, а Самп има 28 на 12-та позиция.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1