3. Рома се разправи с Удинезе на "Олимпико" (ВИДЕО)

Рома се разправи с Удинезе на "Олимпико" (ВИДЕО)

Верету заби два гола, "вълците" отново са трети, на шест точки от лидера Милан

Рома спечели с лекота домакинството си на Удинезе от 22-ия кръг на Серия "А". Два гола за домакините от "Олипмико" зари френският халф Жордан Верету, едно попадение добави резервата Педро Родригес . Така столичани изпревариха Ювентус за място в Топ 3 и са само на шест точки от лидера Милан, който ден по-рано се издъни срещу Специя. Удинезе е 14-и.

Мачът започна перфектно за "вълците", поведоха още в 5-ата минута. Джанлука Манчини центрира отдясно и Верету вкара. Седем след това Борха Майорал стреля, но Мусо спаси. В 19-ата минута Рома пропусна страхотен шанс, след като Рожер Ибаниес от метър-два уцели крака на футболист на Удинезе и топката излезе в ъглов удар.

В 25-ата минута резултатът все пак стана 2:0. Хенрих Мхитарян изпревари Мусо и игра с топката, която излезе в аут, след което беше съборен от вратаря. Реферът Пиеро Джакомели прецени, че има основание да посочи бялата точка без да се консултира със ситемата ВАР. Зад топката застана Верету и опъна мрежата за 2:0.

В 30-ата минута тимът на Пауло Фонсека реализира трето попадение. Негов автор бе Лоренцо Пелегрини, но след намесата на ВАР голът бе отменен заради фаул в атака.

След почивката пред Жерард Деулофеу от гостите се откри шанс за гол, но ударът на юношата на Барселона бе слаб и не затрудни Пау Лопес. В 57-ата минута Родриго Де Паул получи възможност да стреля от пряк свободен удар от нелоша позиция, но на шута на аржентинския халф липсваше малко точност.

В 65-ата минута Пелегрини опита удар с глава след центриране отляво, но топката излезе в аут. в 70-ата пък Удинезе пропиля идеална възможност да се върне в мача. Деулофеу се озова очи в очи със сънародника си от Испания Пау Лопес, но с блестяща намеса с ръка стражът изби топката и предотврати сигурен гол за гостите.

В третата минута на добавеното време появилият се в заключителните минути в игра за Рома испански ветеран Педро Родригес с удар от относително близко разстояние опъна мрежата зад Мусо и стана автор на последния гол в мача.