3. Рома се отдалечи от Шампионската лига след късна драма (ВИДЕО)

Рома се отдалечи от Шампионската лига след късна драма (ВИДЕО)

Домакините от Дженоа изпуснаха дузпа в 96-ата минута

Рома направи 1:1 при гостуването си на Дженоа от 35-и кръг на Серия "А" и се отдалечи от мечтата си да играе в Шампионската лига. „Вълците” дори можеха да загубят, но домакините от Генуа пропуснаха дузпа в продължението.

Рома е на пето място в подреждането с 59 точки, на 3 зад четвъртия Аталанта. Дженоа е на 16-а позиция с 36 т.

Домакините първи застрашиха вратата на съперника. В 16-ата минута Кристиан Куаме обаче стреля неточно. Рома отговори с опасен удар с глава на Федерико Фасио, след който топката бе отбита от голлинията, а в 20-ата минута Куаме отново внесе смут в отбраната на “вълците”. Той се озова на отлична позиция  след грешка на Алесандро Флоренци и опита нещо средно между удар и пас към Джанлука Лападула. Последният обаче не успя да играе с топката.

В 33-ата минута Лападула пропиля прекрасен шанс, стреляйки неточно с глава от много добра позиция. Последваха два пропуска на Лоренцо Пелегрини, а в последните секунди на първото полувреме домакините можеха да накажат съперника си за неориентираната им игра в защита, но резултатът остана 0:0.

В 66-ата минута Лападула пробва атрактивно воле, но топката не намери целта. Джеко пък не затрудни Раду с удар с глава малко след това.

Първият гол дойде едва в 82-ата минута. Гостите от Рома стигнаха до попадение след атака отдясно, Един Джеко центрира в наказателното поле, а Стефан Ел Шаарави засече от воле за 1:0.

В първата минута от даденото от съдията продължение домакините измъкнаха равенството. Мигел Велосо центрира от корнер, а Кристиан Ромеро засече с глава за 1:1.

В заключителните секунди на двубоя вратарят на Рома Антонио Миранте извърши нарушение, което не остана незабелязано от съдията. Потърпевшият Антонио Санабриа, който е бивш играч на Рома, обаче не успя да вкара. С това приключи и срещата.