3. Рома счупи каръка! „Вълците” изстрадаха първа победа у дома през 2015-а след успех над Наполи (ВИДЕО)

Миралем Пянич донесе успеха за Рома срещу тима от Неапол

Отборът на Рома най-накрая счупи каръка и постигна първа домакинска победа у дома през 2015 година. „Вълците” нямаха успех в 12 поредни домакинства, но тимът на Руди Гарсия най-накрая взе трите точки, побеждавайки с минималното 1:0 Наполи в първи мач от 29-ия кръг на Серия „А”. Единственото попадение бе дело на Миралем Пянич в 25-ата минута.

Рома бе по-добрият отбор през първата част и заслужено поведе в 25-ата минута. Голът дойде след грешка в отбраната на „сините”, които не успяха да спрат бързите действия на домакините. Итурбе прати топката на фланга към Флоренци, който я върна към точката за изпълнение на дузпа, където непокритият Пянич безпроблемно я прати в мрежата на Андухар.

След гола тимът на Рафа Бенитес заигра по-добре и Кайехон можеше да изравни още преди почивката. Испанецът получи добра топка сам срещу Де Санктис, но се засуети, след което върна към Де Гузман, който стреля. Ударът му срещна ръката на Манолас, но съдията не показа бялата точка.

През втората част нямаше и помен от добрата игра на „вълците”. Наполи получи няколко възможности да си тръгне с равенството от „Олимпико”, като малко след подновяването на играта Дрис Мертенс на два пъти пропусна от удобни позиции.

В заключителните секунди на срещата играчите на Наполи бяха обградили наказателното поле на Рома, но „вълците” оцеляха, благодарение главно на добрите реакции на Де Санктис.

Така, Рома взе първа победа пред своя публика през календарната 2015 година, като вече има 56 точки и дръпна с четири пред третия Лацио. Наполи остава с 47, като това е пети пореден двубой без победа в Серия „А” за тима на Бенитес.