3. Рома съкрати преднината на Интер след минимална победа над Катания

Рома съкрати преднината на Интер след минимална победа над Катания

"Вълците" нямат загуба вече 20 поредни мача в Серия "А"

Отборът на Рома увеличи серията си от мачове без загуба за първенство на 20 поредни срещи, след като успя да надделее над тима на Катания с минималното 1:0 при домакинството си от 25-ия кръг на италианската Серия "А". Единственото попадение в срещата бе дело на черногорския нападател Мирко Вучинич, който бе най-добрият футболист в редиците на "вълците" до момента, в който бе заменен от Жулио Баптища. Така момчетата на Клаудио Раниери успяха да съкратят преднината на лидера Интер на само 5 точки - битката за Скудетото остава широко отворена.

Срещата започна равностойно и двата отбора разчитаха предимно на дълги подавания към оставените самотни в атака Мирко Вучинич и Макси Лопес. Именно черногорецът бе най-активен в редиците на "вълците" и точно той успя да открие резултата в 18-ата минута. Даниеле Де Роси центрира от ъглов удар, топката прехвърли купа от играчи и попадна право на десния крак на Вучинич, който с едно докосване разстреля Андухар за 1:0.

Малко по-късно отново той имаше отличен шанс да се разпише, но се забави с удара и стражът на гостите се хвърли в неговите крака. След това пък Даниеле Де Роси стреля слабо от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Андухар. Катания от своя страна опита лек натиск в търсене на изравнителен гол, но стигна само до един далечен удар на Алварес, който не затрудни Дони.

Гостите излязоха пределно мотивирани през втората част и опитаха да наложат тотален натиск в половината на Рома, който обаче така и не доведе до нищо особено. За сметка на това "вълците" получиха отличен шанс да вкарат втори гол в 58-ата минута, когато Вучинич свали една топка към Де Роси, който стреля силно от няколко метра, но вместо да намери някой от ъглите, прати коженото кълбо право в ръцете на Андухар.

С течение на времето двата отбора се поизнервиха и срещата започна да прилича повече на битка, отколкото на футболен мач. Катания натискаше, но атаките на гостите доведоха само до няколко мелета пред вратата на Дони, но не и до чисто голово положение. В крайна сметка резултатът остана непроменен и Рома се поздрави с измъчена победа.

С нея отборът на Раниери събра 50 точки в актива си и вече е само на 5 зад лидера Интер. Катания пък е 17-и с 24 точки, само на 1 над опасната зона.

Рома - Катания 1:0
1:0 Вучинич 18'

Рома: Дони, Касети, Жуан, Бурдисо, Рийзе, Де Роси, Бриги, Тадей, Черчи (Перота 68'), Менес, Вучинич (Баптища 82')

Старши треньор: Клаудио Раниери

Катания: Андухар, Споли (Моримото 83'), Силвестре, Аугустин, Алварес, Капуано, Ицко, Лама (Мартинес 63'), Маскара, Ричиути (Делвекио 72'), Макси Лопес

Старши треньор: Синиша Михайлович

Жълти картони: Фати, Перота (Рома),Маскара, Макси Лопес (Катания)