3. Рома с втора поредна победа след 3:2 над Аталанта (ВИДЕО)

Рома с втора поредна победа след 3:2 над Аталанта (ВИДЕО)

Парма със 7-и пореден мач без успех, падна у дома от Катания (ВИДЕО)

Отборът на Рома постигна втора поредна победа при временния наставник Андреацоли, след като днес се наложи с 3:2 над Аталанта в драматичен мач. Срещата се игра на стадион "Атлети Адзури д'Италия" и бе от програмата на 26-ия кръг на италианската Серия "А".

Бергамаските завършиха мача с 10 човека, след като Контини си изкара втори жълт картон в 89-ата минута.

Иначе всичко започна отлично за северняците, които излязоха напред в резултата още в 8-та минута, когато Ливайа засече левия крак отблизо хубаво подаване на Бонавентура.

Радостта на Аталанта от този гол обаче изтрая едва 4 минути, тъй като в 12-ата Маркиньо възстанови статуквото със силен удар от границата на наказателното поле.

Това попадение вдъхнови столичани, които вдигнаха оборотите и в 34-ата минута стигнаха до пълен обрат след перфектно изпълнен пряк-свободен удар на Пянич, който заби кълбото в горния ляв ъгъл на Консили за 2:1.

Домакините обаче не се предадоха и още преди почивката съумяха да възстановят статуквото. В 44-ата минута Кармона изведе Ливайа зад гърба на отбраната на "вълците", а последният с левия крак не даде шанс на Стекеленбург.

През втората част северняците онтово стартираха по-добре, но постепенно Рома изравни играта и дори потърси трите точки в мача.

С пропуски за домакините се отчетоха Денис, Лучини и Кармона, а с такива за римляните - Ламела и Пянич.

Все пак в 71-ата минута гостите постигнаха целта си, след като Торосидис оформи крайното 3:2 с глава след добро центриране на Брадли.

След успеха столичани събраха актив от 40 точки, но остават 8-и, на 2 от 7-ия Катания. Аталанта пък е 15-а с 27 пункта, на 6 от зоната на изпадащите.

В друг мач от този 26-и кръг на калчото, тимът на Парма записа второ поредно поражение, отстъпвайки с 1:2 на състава на Катания. Двубоят се игра на стадион "Енио Тардини", а след него "дуковете" не познават вкуса на успеха в 7 поредни срещи.

Мачът започна много зле за домакините, които изоставаха в резултата само след 5 минути игра, когато Лоди даде аванс на "слончетата".

Непосредствено преди края на първата част мисията на Парма стана почти непосилна, след като Кастро намери Кеко на изгодна позиция, а последният не се поколеба да удвои аванса на своите.

През второто полувреме домакините се опитаха да отговорят подобаващо, но съумяха да стигнат единствено до почетно попадение, дело на Амаури в 87-ата минута.

Победата означава, че "слончетата" вече са с актив от 42 точки, но въпреки това остават 7-и, само на точка зад 5-ия Интер и на две от третото място, което се дели от Милан и Лацио. "Дуковете" пък са 11-и с 32 пункта.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1