3. Рома с втора победа за сезона след 2:1 над Дженоа (видео)

Рома с втора победа за сезона след 2:1 над Дженоа (видео)

Вицешампионът Рома записа едва втора победа през настоящата кампания, след като се наложи с 2:1 над тима на Дженоа

Вицешампионът Рома записа едва втора победа през настоящата кампания, след като се наложи с 2:1 над тима на Дженоа. Срещата се игра на „Стадио Олимпико” и бе от програмата на 7-ия кръг на италианската Серия „А”. Бориело откри в 34-ата минута, Бриги удвои в 53-ата, а почетното попадение за гостите вкара палачът на родния Левски Рудолф в 78-ата минута.

Двубоят започна с нервна игра от страна и на двата тима, а в 15-ата минута дойде и първият удар по посока на една от двете врати, но той бе неточен, а негов автор бе Тадей. Само 120 секунди по-късно Пизаро намери Бориело в наказателното поле, нападателят шутира с левия крак, ала топката срещна левия страничен стълб на Едуардо. Последва спасяване на стража на „грифоните” след шут на Тоти, а след него Лука Тони опита да затрудни Лобонт с глава, но кълбото излезе в аут.

Така дойде 34-ата минута, когато Бориело бе изведен в наказателното поле и с левия крак прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

До края на полувремето нови голове не паднаха, а в началото на втората част, в 53-ата минута, столичани стигнаха до нов гол. Тогава Бриги получи около точката на дузпата и с десния крак закова топката в горния ляв ъгъл на Едуардо – 2:0.

След този гол „грифоните” се събудиха и на свой ред започнаха да застрашават вратата на Лобонт. В 56-ата минута опасен изстрел с глава на Тони бе блокиран от бранител на домакините, а минута по-късно палачът на родния Левски от двубоите с Дебрецен Рудолф, удари греда след топовен шут с десния крак. В 60-ата минута пък удар на Бориело за втори път срещна един от стълбовете на Едуардо.

Така дойде 78-ата минута, когато Тони изведе Рудолф на изгодна позиция, а унгарецът не прости на Лобонт, препарирайки го с изстрел с левия крак. Силите на играчите на Дженоа обаче не стигнаха за повече и така те загубиха този двубой от Рома с 1:2.

След тази победа „вълците” вече се намират на 13-о място във временното класиране с актив от 8 точки, колкото има и 7-ят Ювентус. Дженоа пък е 10-а със същия актив, но по-добра голова разлика.