3. Рома с трета поредна победа след 3:1 над Дженоа (ВИДЕО)

Рома с трета поредна победа след 3:1 над Дженоа (ВИДЕО)

Тоти с 225-и гол за "вълците", изравни се с Нордал

Отборът на Рома продължава възхода си след уволнението на Зденек Земан, след като тази вечер записа трета поредна победа, надигравайки с 3:1 състава на Дженоа. Срещата се игра на стадион "Олимпико" и бе от програмата на 27-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна отлично за столичани, които излязоха напред в резултата в 16-ата минута, когато емблемата на клуба Франческо Тоти бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Бово срещу Де Роси.

Това бе 225-то попадение за Принца на Рим с екипа на "вълците", с което той се изравни на второто място във вечната голмайсторка листа на Серия "А" с шведската легенда Гунар Нордал.

"Грифоните" обаче се оживиха след това попадение и в 42-ата минута възстановиха статуквото след гол, отново от дузпа, на Бориело.

През втората част обаче Рома натисна противника и напълно заслужено стигна до победата. В 58-ата минута 18-годишният Алесио Романьоли се разписа с глава след центриране от корнер на Франческо Тоти. Това беше първи гол за роденият през 1995 година юноша на Рома.

В 78-ата минута Кучка от състава на гостите получи втори жълт картон след спречкване с капитана на домакините Франческо Тоти, който също бе официално предупреден. Една минута преди края Симоне Перота вкара за 3:1, като асистенцията отново беше на Франческо Тоти.

След успеха "вълците" се изкачиха на 7-о място във временното класиране с актив от 43 точки, на 4 зад 5-ия Интер. Гостите от Генуа пък са 17-и с 26 точки, на 5 от зоната на изпадащите.
Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1