3. Рома с трета поредна победа след 2:0 над Киево (видео)

Рома с трета поредна победа след 2:0 над Киево (видео)

И двете попадения бяха дело на Тоти от дузпа

Отборът на Рома записа 3-а поредна победа в Калчото, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Киево. Срещата се игра на стадион „Олимпико” и бе от програмата на 17-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят започна с по-добра игра на „вълците” и опасен удар на Ламела, който обаче бе спасен от стража на гостите. Последва нова хубава изява на Сорентино, този път след изстрел на Пянич.

В 25-ата минута пък дойде и първият точен шут към Стекеленбург, който обаче спаси удара на Тереау. 120 секунди по-късно Пянич свали топка с глава за Де Роси, който стреля силно с десния крак, ала топката премина встрани от вратата на веронци.

Така се стигна до 34-ата минута, когато Николас Фрей спъна Ламела в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа в полза на столичани. Зад топката застана емблемата на Рома – Франческо Тоти, който бе безгрешен, давайки аванс на своите – 1:0.

След гола гостите се активизираха, но пропуски за тях направиха Пелисие и Хетемаж. До края на полувремето обаче нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за „вълците”.

Втората част започна с по-активна игра на „летящите магаренца” и пропуски на Пелисие и Москардели. Домакините от Рим пък разчитаха на бързи контраатаки, за да затруднят противниковата отбрана.

Качеството на играта през второто полувреме обаче бе далеч по-слабо от това през първото. Така дойде 78-ата минута, когато Бостян Сезар игра с ръка в пеналта си, което доведе до втора дузпа в полза на Рома, която отново бе реализирана от Франческо Тоти.

Това попадение пречупи тотално състава на гостите, които до края на създадоха повече опасности пред вратата на Рома и така „вълците” спечелиха двубоя с 2:0.

След успеха столичани се намират на 6-о място във временното класиране с актив от 27 точки. Гостите от Верона пък са 14-и с 20 пункта, на 8 от зоната на изпадащите.
Гуардиола: Искат да изчезнем от лицето на земята