3. Рома с нова издънка в Италия – падна 1:2 от Бреша (видео)

Рома с нова издънка в Италия – падна 1:2 от Бреша (видео)

Божинов с едно полувреме при равенство на Парма

Вицешампионът от миналия сезон Рома направи поредно слабо представяне през тази кампания, след като загуби с 1:2 от състава на Бреша. Срещата се игра на стадион „Марио Ригамонти” и бе от програмата на 4-ия кръг на италианската Серия „А”. Хетемай откри в 13-ата минута, Карачоло покачи на 2:0 от дузпа в 65-ата, а почетният гол за „вълците” бе дело на Бориело в 84-ата. Гостите завършиха двубоя с човек по-малко, след като Мексес получи втори жълт картон в 64-ата минута.

Срещата започна приказно за домакините, които стигнаха до гол преднина още в 13-ата минута, когато Хетемай засече центриране на Карачоло и направи Серджо безпомощен – 1:0. През втората част натискът на Бреша продължи и в 64-ата минута Мексес извърши фаул срещу Едер в наказателното си поле, за което получи втори жълт картон, а реферът отсъди и дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Карачоло, който бе безпощаден за 2:0. Все пак тимът на Рома съумя да стигне до почетно попадение 84-ата минута, което бе дело на Бориело, който бе най-съобразителен след центриране в наказателното поле от фаул.

След тази победа тимът на Бреша се изкачи на 3-о място във временното класиране с актив от 9 точки, докато съставът на Рома 18-и с едва 2 спечелени точки.

В друг мач от този 4-и кръг на Калчото, тимовете на Лече и Парма не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1. В срещата, играна на стадион „Виа дел Маре”, Джеда откри от дузпа в 30-ата минута, а крайното 1:1 оформи Креспо в 68-ата, след като засече отблизо центриране на Анджело. За гостите от Парма в началото на втората част на терена се появи българският национал Валери Божинов, но той не се запомни с кой знае какво.

След равенството Лече падна на 16-о място в подреждането с 4 спечелени точки, докато гостите от Парма са 10-и с 5 пункта в актива си.