3. Рома развинти Аталанта със зрелищни комбинации (ВИДЕО)

Рома развинти Аталанта със зрелищни комбинации (ВИДЕО)

"Вълците" биха с 3:1 и пак се доближиха на 5 точки зад лидера Ювентус

Рома надигра Аталанта с 3:1 във втора среща от 33-ия кръг на Серия А и отново се доближи само на 5 точки от лидера Ювентус, който гостува на Удинезе в понеделник вечер. Тадей, Ляич и Жервиньо дадоха класически аванс на „вълците” преди Милячо да отбележи почетно попадение за „адзурите”.

Дестро изтърпя първия от 4-те си мача наказание тази вечер, а Бенатиа, Строотман и Балдзарети бяха контузени. Аталанта нямаше победа на „Олимпико” от над 10 години.

Жервиньо накара Консили да спасява в самото начало, а мощен изстрел на Тоти от пряк свободен удар профуча встрани. Рома поведе в 13-ата минута, когато Додо акробатично върна топката от аутлинията, тя мина зад гърба на Тоти и там Родриго Тадей през морето от крака на играчи успя да се разпише за 1:0. Така Тадей вкара вторият си гол в два мача, след като преди това не беше вкарвал от декември 2011 година.
Рома плетеше страхотни комбинации и при една от тях Тоти и Ляич направиха двойно подаване преди Наинголан да стреля на сантиметри до гредата.

Все пак Рома оползотвори една от прекрасните си комбинации минута преди почивката. Жервиньо подхвана контра, Тоти центрира за Де Роси, който укроти топката за Ляич и сърбинът бе точен – 2:0. Асистенцията на Де Роси позволи на Адем Ляич да вкара първия си гол от около два месеца.

И през втората част Рома вкара гол, дошъл след отлична отборна комбинация. Тоти намери Ляич с петичка, който пусна за Жервиньо зад защитата и котдивоарският нападател преодоля Консили очи в очи за 3:0.

Де Санктис беше изненадан от едно центриране , но успя да избие над гредата. Додо върна за Жервиньо, но когато трябваше да се стигне до четвърти гол, африканецът ужасно прати в публиката.

12 минути преди края Джулио Милячо се извиси след центриране на Беналуан и вкара почетен гол за Аталанта и оформи крайния резултат – 3:1.

Рома събра 79 точки и е на 5 зад Ювентус, докато Аталанта е с 46 на осма позиция.