3. Рома преодоля Киево с лекота (ВИДЕО)

Рома преодоля Киево с лекота (ВИДЕО)

"Вълците" вкараха два гола през първата част и после доиграваха мача

Рома победи с лекота Киево като гост с 2:0 във втора среща от 29-ия кръг на Серия А. Жервиньо и Дестро се разписаха през първата част във Верона, а „вълците” намалиха разликата до лидера Ювентус на 11 точки.

В началото римляните не намираха начин да пробият отбраната, а Киево се защитаваше добре. Но в 16-ата минута „летящите магаренца” буквално подариха гол на гостите. Дълга топка напред не носеше никаква заплаха, но Бощян Сезар реши да връща назад с глава към вратаря, направи го прекално леко и дебнещият Жервиньо дори не чака топката да тупне, а от въздуха намери десния долен ъгъл за 1:0.

Попадението още повече вдъхна увереност на тима на Руди Гарсия. Тоти стреля неточнио, а Жервиньо пропиля чиста ситуация и стреля безопасно с глава.

Дайнели направи поредната глупост в защита и подари на Дестро с пас назад към вратаря Агаци, но нападателят си пусна дълго топката и след като заобиколи стража стреля от грешната страна на гредата.

Но Дестро все пак се разписа преди почивката. Пас на Тадей през центъра свари бранителите неподготвени и Матиа Дестро се мушна между тях, за да прати вляво от Агаци за 2:0 в 42-ата минута.

След почивката Рома издебна на няколко пъти своя съперник на контра, но не успя да вкара нов гол. Киево пък имаше два добри шанса да намали, ала точният завършващ удар липсваше и домакините паднаха безславно.

Рома е на второ място с 64 точки. Лидер е Ювентус със 75. Киево остава 16-и с 24 и има само точка аванс пред изпадащите три отбора.