3. Рома подчини Лацио в "Дерби дела Капитолия" - 1:0

Рома подчини Лацио в "Дерби дела Капитолия" - 1:0

Гол на резервата Касети донесе сладък успех за "вълците", бомби от трибуните на "Олимпико" прекратиха срещата в 13-ата мин

Отборът на Рома постигна много ценна победа с минималното 1:0 над Лацио в столичното дерби от 15-ия кръг на италианската Серия "А". Двата отбора сътвориха страхотен мач, който в 13-ата минута бе временно прекъснат, заради куп бомби от тифозите на "вълци" и "орли", а единственото попадение бе дело на Марко Касети. Давид Пизаро пък бе отстранен от игра 2 минути преди края. Рома и Раниери тръгват нагоре, а Лацио продължава да няма побе да от втория кръг на шампионата, а на всичко отгоре тимът отпадна от Лига Европа - облакът над главата на Балардини съвсем не е розов.

Напрежението излезе на преден план още в началните минути на двубоя, а тифозите на двата отбора започнаха своята роля с няколко димки. Двата тима се хвърлиха здраво в атака, а отборът на Лацио пръв сътвори някои по-интересни неща. Удар на Матусалем премина високо над вратата, а малко по-късно Риизе също не бе точен.

В 13-ата минута срещата бе прекратена временно, след като двата отбора спряха с димките и започнаха да хвърлят бомби по пистата на "Олимпико". Никола Рицоли спря играта, докато страстите се поуспокоят и няколко минути по-късно поднови игра.

Веднага след нейното подновяване, Лихщайнер пусна много опасно центриране в полето на Рома, но Мексес изби топката пред погледа на двама в небесно-синьо. Впоследствие двата отбора намалиха темпото на игра и до края на полувремето не се случи нищо по-интересно, освен два напористи пробива на Сарате, които обаче не доведоха до нищо опасно пред вратата на Жулио Серджо.

През втората част обаче картинката на терена коренно се промени. Сарате продължи да бъде най-опасният футболист на терена и още в 47-ата минута пробва рефлекса на Жулио Серджо, който обаче спаси. Лацио продължи да атакува, а Маури, Сарате и Коларов непрестанно тормозеха защитата на "вълците".

В 60-ата минута аржентинецът отново блесна и направи отличен пробив по лявото крило, финтира бранител на Рома в наказателното поле и нанесе много силен удар с десния крак. Жулио Серджо обаче докосна с присти топката и тя се отклони в десния страничен стълб.

Едва след това Рома се събуди и направи няколко много добри атаки, а Вучинич и Перота не успяха да огорчат Муслера. Уругвайският страж на два пъти прояви отличен рефлекс и отрази сигурни попадения. Младокът обаче нямаше късмет в 78-ата минута, когато "вълците" пронизаха неговата мрежа. Страхотна атака на Рома стигна до Вучинич, който центрира отлично към връхлитащия Касети. Бранителят засече от воле и прати неспасяемо топката в долния десен ъгъл за радост на червената част на "Олимпико" - 1:0.

След попадението срещата се поизнерви и двата отбора започнаха все по-често да си позволяват груби нарушения, а Рицоли започна да раздава картон след картон. Лацио опита да упражни натиск и да върне попадението, но Жуан и компания спряха техния устрем. За сметка на това Рома правеше отлични контраатаки и при една от тях можеха да отбележат попадението ако не на сезона, то поне на кръга. Капитанът Тоти намери Рийзе с техничен прехвърлящ пас, а норвежецът изстреля истинска бомба от въздуха, която обаче отново бе спасена от невероятния Муслера.

В крайна сметка в оставащите минути не се стигна до нищо по-интересно и резултатът остана непроменен. Две минути преди края Давид Писаро получи втори жълт картон за много грубо нарушение в краката на Сарате, но това не повлия на крайния изход на двубоя - победа за Рома и мъка за Лацио, който няма победа от втория кръг.

След този мач Рома събра 24 точки и се нареди на 6-то място, докато Лацио е на незавидната 16-та позиция с едва 13 т.

Рома - Лацио 1:0
1:0 Касети 78'