3. Рома отказа Милан в дербито със страхотен гол на Миралем Пянич (ВИДЕО)

Рома отказа Милан в дербито със страхотен гол на Миралем Пянич (ВИДЕО)

"Римските вълци" продължават да дишат силно във врата на Юве

Рома се наложи категорично над Милан в дербито от 35-ия кръг на Серия А и продължи със стабилните си изяви в първенството.  "Римските вълци" се наложиха с 2:0 на стадион "Олимпико", като това е деветата поредна победа на тима. Първия гол за домакините бе дело на полузащитника Миралем Пянич, който бранителите на "росонерите" ще помнят дълго време. Футболистът на Рома развинти цялата отбрана на гостите и не остави шансове на Кристиан Абиати. Другият гол бе дело на Жервиньо.

С този успех Рома продължава да диша здраво във врата на Юве, като разликата помежду им е 5 точки. Тимът на Руди Гарсия постигна и клубен рекорд, печелейки 85 точки в рамките на един сезон. На "старата госпожа" предстои среща със Сасуоло в неделя.

В началните минути на срущата, двата състава не предложиха особено атрактивен футбол. Постепенно домакините вдигнаха оборотите и започнаха да контролират събитията на терена. Момчетата на Гарсия направиха няколко пропуска, но все пак активната им игра се увенча с успех в 43-ата минута. Тогава Пянич избухна със страхотен индивидуален рейд през защитата на Милан, за да се разпише за 1:0.

В началото на второто полувреме футболистите на Кларънс Зеедорф показаха зъби и организираха много опасна атака като по чудо топката не попадна в мрежата. Кака намери много добре Монтоливо, но ударът му профуча покрай вратата.

Постепенно обаче Рома си върна инициативата и в 53-ата минута след чудесно заучено положение от фаул Тоти намери Пянич непокрит на точката на дузпата, но ударът му бе спасен от Кристиан Абиати. В 65-ата минута обаче след нова хубава атака на домакините Франческо Тоти бе изведен в пеналта и отправи удар, който бе спасен от вратаря, но при добавката от близо Жервиньо довкара във вратата за 2:0.

Малко след това  се стигна до любопитна ситуация, при която Марио Балотели врезе в пререкание със съотборниците си и веднага бе заменен от Джампаоло Пацини.

До края гостите от Милано имаха възможност да вкарат почетно попадение, но Морган Де Санктис отрази удар на Рекардо Монтоливо.