3. Рома обърна Байерн след невероятна драма на "Олимпико" (видео)

Рома обърна Байерн след невероятна драма на "Олимпико" (видео)

"Вълците" губеха с 0:2 до началото на второто полувреме

След невероятна драма отборът на Рома стигна до пълен обрат срещу Байерн Мюнхен в мач от група "Е" на Шампионската лига. "Вълците" губеха с 0:2  на почивката, но след сърцата игра постигнаха победа с 3:2 и спечелиха ценни три точки, които по всяка вероятност ще ги пратят в следващата фаза на турнира.

Попаденията за баварците бяха дело на намиращия се в страхотна форма Марио Гомес. Нападателят се разписа на два пъти в 33-ата и 39-ата минута на срещата. Бориело намали четири минути след почивката. Резултатът бе изравнен от Де Роси в 80-ата минута, а точка на спора сложи, влезлият през втората част, Тоти, който се разписа от дузпа в 84-ата, взривяйки трибуните на "Стадио Олимпико" в Рим.

Първата голова възможност в срещата се откри пред домакините, когато в 3-ата минута Марко Бориело изпробва рефлекса на Крафт с удар от границата на наказателното поле, но стражът бе на мястото си и не позволи ранно откриване на резултата. Домакините бяха по-активни на терена през по-голямата част от първото полувреме. С пропуски се отличиха още Вучинич, Джереми Менес и Леандро Греко, който пробва своя мерник от далечна дистанция, но ударът му бе спасен без проблеми от Томас Крафт.
Гостите отвърнаха с няколко далечни удара на Демикелис, които обаче минаха встрани от вратата. Тимосчук и Мюлер също се опитаха да застрашат Хулио Серджо, но и техните изстрели бяха неточни.
Така се стигна до 33-ата минута, когато Рибери изведе Гомес в наказателното поле на домакините и последният с премерен удар с десния крак от точката за изпълнение на дузпа прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Рома.
Попадението даде импулс на гостуващия отбор и само шест минути по-късно, в 39-ата Гомес отново бе в прегръдките на своите съотборници. Голът падна след грешка в защитата на „римляните”, от която  се възползва Томас Мюлер. Той веднага изведе, нахлуващия отляво в наказателното поле, Гомес, който с удар с десния отново порази вратата на домакините.
„Вълците” започнаха още по-устремено втората част и Бориело върна едно попадение в самото начало на полувремето. След хубава контраатака в 49-ата минута, Менес проби отдясно и центрира към Бориело, който овладя кълбото и падна на тревата, въпреки това отигра топката и се разписа от близко разстояние.
Последваха тежки минути за Байерн, които правеха всичко възможно да удържат домакинския натиск.
Десет минути преди края на срещата обаче, немците капитулираха. В 80-ата минута Де Роси засече центриране на Рийзе и разпечата за втори път вратата на гостите.
Четири минути по-късно драмата стана пълна, когато Томас Крафт събори Бориело в наказателното поле и реферът не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана „Принца на Рим” Франческо Тоти, който не разочарова феновете изпълнили трибуните на Олимпико и донесе така ценните три точки за Рома в този мач.
Това пък бе първо поражение за отбора на Байерн Мюнхен, който в първите си четири мача от група "Е" познаваше само вкуса на победата.
РОМА – Байерн (Мюнхен) 2:0
33’               Гомес
39’              Гомес
49’ Бориело
80’ Де Роси
84’ Тоти (дузпа)
Рома: Хулио Серджо, Касети, Мексес, Бурдисо, Рийзе, Де Роси, Греко (Симплисио 45’), Бриги (Тоти 75'), Менес, Бориело, Вучинич (Пизаро 82')
Байерн: Крафт, Лам, Ван Буйтен, Демикелис, Пранич, Тимосчук, Отл, Мюлер (Контенто 70'), Кроос, Рибери (Алтънтоп 77'), Гомес
Жълти картони: Греко 12’(Р), Кроос 19’(Б), Мексес 20’(Р), Де Роси 70' (Р), Крафт 83' (Б), Менес 89' (Р)
Червени картони: -
Стадион: Олимпико
В другия двубой от Група „Е” отборът на Базел се наложи като домакин над Клуж с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Алмерареш в 14-ата минута. Нападателят се възползва от хубавото центриране на Инкоом през центъра на отбраната на гостите, след което само отклони топката в мрежата и зарадва фенове и съотборници. Швейцарците не изпуснаха инициативата от първата до последната минута и закономерно се поздравиха с успех.
След изиграните срещи Байерн Мюнхен остава начело в група „Е” с 12 точки, следван от Рома с 9. Базел имат актив от 6 точки, а на последното място в групата е Клуж с 3.
Индзаги преди Милан: Ние сме силни срещу всеки