3. Рома не успя да бие новак на старта (видео)

Рома не успя да бие новак на старта (видео)

Бивш вратар на "вълците" заключи вратата си за Тоти, Вучинич и компания

Вицешампионът на Италия Рома започна новия сезон с фалстарт. „Вълците” не успяха да победят на „Олимпико” новака в Серия „А” Чезена, завършвайки при нулево равенство.

Безброй пропуски лишиха тима на Клаудио Раниери от трите точки. Блестящ мач изнесе вратарят на „водните кончета” Франческо Антониоли, който има 4 сезона в кариерата си като футболист на Рома.

Клаудио Раниери заложи в атака на Жереми Менес, Франческо Тоти и Мирко Вучинич, а в защита до Жуан действаше Филип Мексес. Днес Рома окончателно закупи правата на Николас Бурдисо, но той остана на пейката. В тима на новаците от Чезена личеше името на ганайския национал и дългогодишен капитан на „черните звезди” Стефан Апиа.

През първата част Рома тотално доминираше. Няколко пропуска обаче направи черногорският нападател Мирко Вучинич, а не точни бяха още Франческо Тоти, Симоне Перота и Даниеле де Роси.

В 19-ата минута Йон-Арне Рийзе поиска дузпа от главния рефер за нарушение на Скелото, но такава не бе отсъдена.

В 56-ата минута фрапантен пропуск за „вълците” направи Филип Мексес, а в 71-ата вратарят на Чезена Антониоли се отчете с прекрасна намеса. Ветеранът показа класа и малко по-късно, правейки двойно спасяване след удари на Тоти и резервата Окака Чука.

10 минути преди края Богдани можеше да смълчи „Олимпико”, но пропусна, а на отсрещната врата не сполучи Окака. В 89-ата минута нервите на Тоти не издържаха и той удари резерва на Чезена. Реферът обаче пожали капитанът на „вълците”, показвайки му само жълт картон.

0:0 и по една точка за Рома и Чезена. Гостите се завърнаха в Серия "А" след 19 години в изгнание.