3. Рома не срещна трудности срещу Ливорно

Рома не срещна трудности срещу Ливорно

"Вълците" се наложиха с 3:0 на "Олимпико"

Отборът на Рома продължава с преследването на лидера Ювентус, след като тази вечер се наложи с класическото с 3:0 над тима на Ливорно. Срещата се игра на стадион "Олимпико" и бе от програмата на 20-ия кръг на италианската Серия "А".

Мачът започна и премина изцяло под диктовката на "вълците", които откриха резултата още в 6-та минута, когато Дестро засече отблизо с десния крак ниско подаване на Жервиньо - 1:0.

След това попадение домакините продължиха да натискат в търсене на второ, ала Ляич, Бенатия и Жервиньо пропуснаха да се разпишат.

От своя страна гостите трудно достигаха до възможности пред Де Санктис и за първата част те отправиха едва един шут към вратата на столичани, дело на Пичини, който обаче не намери целта.

Продължаващият натиск на Рома отново даде резултат в 36-ата минута, когато Строотман се разписа с удар от близко разстояние, удвоявайки аванса на своите.

През втората част ситуацията на терена не се промени кой знае колко, тъй като римляните продължаваха да атакуват, а Ливорно предимно да се брани.

Играчите на домакините пък пропускаха положения един след друг, за да дойде 78-ата минута. Тогава новото попълнение Наинголан намери Ляич в наказателното поле, а той с десния крак оформи крайното 3:0.

След победата Рома остава на 2-о място във временното класиране с актив от 47 точки, на 5 зад 1-ия Юве и на също толкова пред 3-ия Наполи. Гостите от Ливорно пък са 19-и с 13 точки, на 4 от спасителния бряг.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1