3. Рома не можа да бие Емполи в Рим (ВИДЕО)

Рома не можа да бие Емполи в Рим (ВИДЕО)

„Вълците” с четвърто поред реми в Серия „А”

Рома направи грешна  стъпка в битката за титлата, след като стигна само до 1:1 при домакинството си срещу Емполи от XXI кръг на Серия „А”.

Гостите изненадващо поведоха към края на първата част след гол от дузпа на нападателя Масимо Макароне, а заради нарушението за наказателния удар гръцкият бранител Костас Манолас получи директен червен картон.

Така „вълците” останаха в намален състав, но не задълго, тъй като в последните секунди на първата част и Рикардо Сапонара от гостите бе изгонен след втори жълт картон.

След почивката Майкон изравни в 57-ата минута след асистенция на Миралем Пянич и до края на мача „вълците” окупираха наказателното поле на Емполи, но така и не успяха да стигнат до победно попадение.

Така Рома фиксира трето поред шампионатно реми с резултат 1:1 и остана с 43 точки на второ място, докато Емполи е 15-и с 20 точки в своя актив.