3. Рома измъкна 1:1 с 10 души срещу Порто (ВИДЕО)

Рома измъкна 1:1 с 10 души срещу Порто (ВИДЕО)

Вермаелен бе изгонен в дебюта си, но автогол остави отлични шанове на Рома за реванша у дома

Рома измъкна 1:1 като гост на Порто с 10 души след червен картон за Томас Вермаелен в дебюта му в първия мач от плейофа за влизане в групите на Шампионска лига.

Вратарят Алисон, Верамаелен и Жуан Жезуш излязоха като титуляри в своите дебюти за римляните.

Мохамед Салах изпусна няколко ранни положения за гостите, а Андре Андре не се възползва от кошмарно изчистване на Алисон пред другата врата. Джеко използва тройна грешка в защита и се наложи Алекс Тейеш да се връща и да чисти от голлинията на „драконите”.

Рома имаше преимущество и поведе с голяма доза късмет. Центриране от корнер на Салах се удари в крака на защитника Фелипе и влетя в левия ъгъл на врата – автогол и 1:0 за „вълците”.

Секунди по-късно Алисон изби удар на Андре Силва на пътя на Отавио, който направи голям пропуск при добавката.

Касияс направи тройно спасяване срещу Салах и Наинголан. Вермаелен приключи предсрочно дебюта си и бе изгонен с втори жълт картон още в 41-ата минута за влизане с високо вдигнат крак срещу Андре Силва на границата на наказателното поле. Спалети извади недоволния Пероти, за да пусне Емерсон в защита.

Порто имаше над едно полувреме да търси обрат с човек повече. Втората част започна с отменен гол за Порто на Андре Силва след дълго мислене на съдиите, които решиха, че последното докосване на играч на домакините значи засада.

Резервата Емерсон направи дузпа след час игра и Андре Силва я превърна в изравнителен гол за 1:1.

Порто притисна Рома пред наказателното поле, но така и не стигна до победен гол.

В добавеното време Макси Перейра предизвика меле между играчите, а Де Роси получи картон за опит да раздели играчите в мелето.

Реваншът е след седмица на „Олимпико”.

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1