3. Рома измъкна 1:1 от шампиона Интер насред „Сан Сиро”

Рома измъкна 1:1 от шампиона Интер насред „Сан Сиро”

Моуриньо навъртя 150 поредни домакинства за първенство без загуба

Отборите на Интер и Рома завършиха наравно 1:1 в последния мач от 12-ия кръг на италианската Серия „А”. Двата тима изиграха равностоен мач, в който преобладаваха единоборствата и далечните подавания, а головите положения останаха на втори план. Мирко Вучинич изведе „вълците” напред в резултата още през първата част, а в самото начало на второто Ето’о оформи крайното 1:1. Наставникът на „нерадзурите” Жозе Моуриньо пък записа един феноменален рекорд в своята кариера – Специалния няма загубено домакинство за първенство вече 150 поредни мача с всички отбори, които е ръководил.

Изненадващо или не, гостите от Рим започнаха по-добре мача и пропуснаха две хубави възможности за гол още в началните минути, след като удари на Вучинич и Де Роси не намериха очертанията на вратата, пазена от Жулио Сезар. По-добрата игра на „вълците” продължи и още в 13-ата минута те успяха да поведат в резултата. Марко Мота центрира от дясно, а Мирко Вучинич засече с глава и вкара неспасяемо топката в долния ляв ъгъл.

След гола Интер започна масирани атаки в търсене на изравнително попадение, но опасни удари на Майкон и Милито бяха спасени по блестящ начин от Жулио Серджо. Самуел Ето’о също опита своя късмет с удар от воле с левия крак по диагонала, но отново бразилският страж на гостите спаси. В 37-ата минута пък страхотен удар на Йон Арне Рийзе от фаул профуча на сантиметри от левия страничен стълб. В самия край на полувремето и Тиаго Мота затрудни Жулио Серджо, но отново вратарят на „вълците” спаси и така резултатът остана 0:1 на почивката.

Интер излезе пределно мотивиран през втората част, а наставникът на домакините Жозе Моуриньо пусна Балотели и Снайдер на почивката, след което „нерадзурите” заиграха доста по настървено и резултатът не закъсня. Още в 48-ата минута Самуел Ето’о успя да изравни резултата. Той получи топката в наказателното поле от Тиаго Мота и с премерен удар с левия крак по диагонала изравни за 1:1. Малко по-късно отново той можеше да се разпише, но този път изстрелът му не намери очертанията на вратата.

Интер продължи да натиска и да търси втори гол, но отбраната на Рома се справяше с натиска на домакините и в същото време правеше страхотни контраатаки. При една от тях силен удар на Менес бе спасен от Жулио Сезар, а малко по-късно шут на резервата Окака Чука премина над вратата на Интер. В другата половина на терена пък Диего Милито получи хубава топка, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата. В 80-ата минута пък удар от воле на Мексес бе спасен от Жулио Сезар, като с това се изчерпа и всичко по-интересно до края на срещата.

Така след това равенство Интер остава на върха в класирането с актив от 29 точки, 5 пред втория Рома и 7 пред третия Милан. Рома пък се изкачи на 13-о място с актив от 15 точки.

Интер – Рома 1:1
0:1 Вучинич 13’