3. Рома и Палермо си размениха по един гол в двете полувремена и разделиха точките (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ивайло Чочев остана на пейката за „орлите”

Рома и Палермо взеха по една точка, след като завършиха наравно 1:1 в мач от 19-ия кръг на Серия „А”. Пауло Дибала откри резултата на „Ренцо Барбера” още във втората минута, а в 54-тата Матиа Дестро оформи крайното 1:1.

Това е второ поредно равенство за "вълците", което позволява на Юве да се откъсне на пет точки на върха, ако утре победи при домакинството си на Верона.

Българският полузащитник Ивайло Чочев остана на пейката за „орлите”.

Домакините започнаха ударно и още във втората минута Дибала откри. Веласке разсече отбраната на Рома с извеждащ пас към аржентинеца, който пое и от около 6-7 метра преодоля Де Санктис.

След гола Палермо остана по-добрият отбор на терена. Малко преди края на първата част Барето пропусна най-добрия шанс на домакините да удвоят аванса си. След центриране отдясно Барето нанесе хубав удар с глава, но Де Санктис показа страхотен рефлекс и улови.

Рома започна по-добре втората част, въпреки че Руди Гарсия не направи никакви промени и остави Тоти на пейката. Краля на Рим влезе едва в последните 10 минути на срещата.

В 54-тата минута „вълците” изравниха след грешка в отбраната на Палермо. След центриране от свободен удар Строотман и Дестро бяха изпуснати. Холандецът отклони топката към Дестро, който от около два-три метра прати кълбото в мрежата на Сорентино.

Рома остава комфортно на втората позиция, като вече има 41 точки. „Вълците” са на две зад лидера Ювентус, но и с мач по-малко. Палермо е 10-и с 25.