3. Рома и Милан взеха по точка след епична битка на "Олимпико" (ВИДЕО)

Рома и Милан взеха по точка след епична битка на "Олимпико" (ВИДЕО)

Пьонтек продължава да бележи, "рооснерите" остават четвърти

Рома и Милан направиха 1:1 в дербито от 22-ия кръг на Серия "А". Кщищоф Пьонтек за пореден път демонстрира класа и изведе "червено-черните" напред в резултата в 26-ата минута след асистенция на друго ново попълнение - Пакета. В първата минута на втората част Николо Дзаниоло изравни.

Милан запази четвъртото място в класирането с 36 точки преди началото на срещата, а "вълците" са пети с 35.

В 6-ата минута Лоренцо Пелегрини, който опита удар от воле, но кълбото се отклони от тялото на играч на Милан. Десет минути по-късно Джанлуиджи Донарума направи спасяване след удар на Джеко.

Домакините изглеждаха по-активният отбор на терена, но в 26-ата минута бяха изненадани от съперника си. Новото попълнение Пакета се пребори с Пелегрини за топката на левия фланг и успя да центрира към Кщищоф Пьонтек, а той от близко разстояние преодоля Робин Олсен - 0:1.

В минутите след гола футболистите на Еузебио Ди Франческо създадоха няколко възможности за изравняване. В самия край на първата част вратарят на Милан направи страхотно двойно спасяване след удар с глава на Патрик Шик и последвалата добавка на Джеко.

Второто полувреме започна по мечтан за “вълците” начин. Само секунди след началото на втората част 19-годишният офанзивен халф Николо Дзаниоло изравни резултата.

В 53-ата минута имаше спорно положение в наказателното поле на Рома. Сусо се опита да финтира Александър Коларов. Изглеждаше, че сръбският футболист бута испанеца, който падна на земята, но реферът прецени, че няма основание дори да се консултира със системата ВАР и даде знак играта да продължи, след което показа жълт картон на Пакета за бурна реакция.

В 71-ата минута Донарума направи добро спасяване след удар с глава на Джеко. Десет след това Рома беше много близо до 2:1, но Пелегрини уцели с глава левия страничен стълб на Донарума, който само изгледа топката. Минутка по-късно Пелегрини извърши нарушение, за което можеше да получи втори жълт картон, но реферът го пожали.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РОМА: Олсен, Карсдорп, Манолас, Фацио, Коларов, Пелегрини, Де Роси, Шик, Заниоло, Флоренци, Джеко

МИЛАН: Донарума, Калабрия, Мусачио, Романьоли, Родригес, Кесие, Бакайоко, Пакета, Сусо, Пьонтек, Чалханоглу