3. Рома докосва Ювентус след труден успех над 10-те от Дженоа на "Мараси" (ВИДЕО)

Рома докосва Ювентус след труден успех над 10-те от Дженоа на "Мараси" (ВИДЕО)

Червен картон за вратар, спасена дузпа от дебютант, гол с ножичен удар и отменен такъв в последната минута в Генуа

Рома съкрати аванса на Ювентус на върха в Серия А само на една точка след труден успех с 1:0 като гост на Дженоа в 16-ия кръг. Раджа Наинголан вкара победния гол за „вълците” с ножичен удар преди почивката, а преди това вратарят на домакините Перин бе изгонен, но заместникът му Ламана спаси дузпата на Ляич.

След отпадането от Шампионска лига, Рома се съсредоточи в битката с Ювентус за титлата в Серия А при гостуването на „Мараси”, където Дженоа нямаше загуба от края на септември, когато загуби градското дерби срещу Сампдория.

Рома бе загубил 5 от последните си 6 визити на този съперник, а феновете на „вълците” имаха забрана да посетят мача. Римляните се бореха да се доближат само на точка от лидера Ювентус след грешката на шампиона при ремито 1:1 у дома със Сампдория.

Ляич избра да подава след пас на Жервиньо в началото и сякаш взе грешното решение. Дженоа пък плахо поиска дузпа за намеса на Астори срещу Стураро.

Матия Перин направи двойно спасяване при удари на Жервиньо, после отрази и добавката на Пянич, а накрая Ляич би в аут.

Повратният момент в мача дойде в 29-ата минута, когато вратарят Перин събори Раджа Наинголан и получи директен червен картон с дузпа за Рома. На вратата на домакините застана дебютантът Еуженио Ламана и с първото си докосване на топката в елита той успя да избие удара на Адем Ляич от бялата точка!

Ламана отрази удар на Наинголан след това, но 5 минути преди почивката белгийският халф матира стража с красив ножичен удар от границата на наказателното поле – 1:0 за Рома. Домакините бяха бесни, че съдията не е спрял играта преди гола за очевидна симулация на Ляич преди центрирането на Майкон към Наинголан.

Матри не успя преди почивката, а след нея и Пянич неуспешно опита късмета си. В 72-ата минута Астори изведе Жервиньо, но котдивоарецът пропусна от чиста позиция.

Дженоа рядко стигаше до опасни ситуации с човек по-малко и при една от тях Пероти шутира високо от 12-13 метра. Рома опитваше да реши мача, ала Пянич би встрани при добър пас на Хосе Холебас.

Драмата дойде в добавеното време. Томас Ринкон вкара с глава отблизо в мрежата на Рома, но съдиите правилно отмениха попадението заради засада при паса към него.

Удинезе допусна изненадваща загуба у дома с 1:2 от Верона.

„Зебрите” поведоха с гол на неостаряващия си капитан Антонио Ди Натале в 31-ата минута с 201-ото си попадение в Серия А, но друг ветеран – Лука Тони, изравни в добавеното време на първата част с гол №300 в кариерата си.

90 секунди след почивката тимът от града на Ромео и Жулиета поведе. Лазарос Христодулопулос нахлу отдясно и простреля своя гръцки сънародник Карнезис за 2:1 в полза на Верона.

Така Верона спря серията си от 9 мача без успех в елита и има 17 точки на 13-то място. Удинезе остана осми с 21.

Парма отново не успя да бие след 0:0 у дома срещу Каляри в опашкарско дерби, но поне спря серията от 5 поредни загуби.