3. Рома би с мъка Емполи и продължи за Купата на Италия (ВИДЕО)

Рома би с мъка Емполи и продължи за Купата на Италия (ВИДЕО)

Спорна дузпа в продълженията донесе победата на "римските вълци"

Рома се класира за четвъртфиналите за Купата на Италия, след като би с мъка коравия тим на Емполи с 2:1. Итурбе даде преднина за домакините в 5-ата минута, но десет минути преди края на редовното време резултатът бе изравнен от резервата на Емполи Верди. В продълженията спорно решение на главния рефер помогна на "римските вълци" да се класират за следващата фаза. В 114-ата минута Даниеле де Роси реализира отсъдената в полза на Рома дузпа и класира своя тим на четвъртфиналите, където ще срещнат тима на Фиорентина.

Рома започна добре двубоя и бързо намери своя ритъм. Още в петата минута „римските вълци” поведоха с попадение на Хуан Мануел Итурбе. Майкон центрира отдясно, бранител на Емполи изчисти с глава, но топката попадна в Итурбе, който премина между двама и с плътен удар прати топката в мрежата на Баси – 1:0.

Емполи също имаше своите моменти през първата част, но Сапонара пропусне да отбележи, а след удар на Франческо Тавано топката облиза гредата на вратата пазена от Лукаш Скорупски.

Наинголан застраши на два пъти вратата на Емполи, но Баси се справи с опасността от второ попадение.Матео Бианкети за малко да огорчи собствения си вратар, след като при изпълнение на корнер опита да изчисти и за радост на Баси топката премина над гредата.

Дестро пропусна да удвои аванса на Рома стреляйки ефектно, но неточно, малко след подновяване на играта, а удар на Итурбе бе спасен от Баси минути по-късно.

Рома намали оборотите и Емполи се възползва от това, притискайки своя съперник, което даде резултат в 79-ата минута. Матиас Весино изведе отлично влезлият като резерва Верди, който преодоля с лекота Скорупски и на празна врата не греши 1:1.

В продълженията Баси успя да спаси опасен шут на Наинголан, а удар с глава на Итурбе в 103-ата минута бе изчистен от голлинията от Марио Руи.

В 114-ата Рома получи подарък от съдията, който посочи бялата точка заради нарушение на Зиелински в наказателното поле срещу Паредес. Повторенията обаче показаха, че полузащитникът играе  първо с топката. Дузпата бе изпълнена точно от Даниеле де Роси, а Рома успя да задържи аванса си до края на продълженията и се класира за следващата фаза на турнира, в която ще срещне тима на Фиорентина.