3. Резервите на Тотнъм биха Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервите на Тотнъм биха Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нкуду вкара единствения гол в Минеаполис

Тотнъм победи Милан с минималното 1:0 с голяма чат от резервните си футболисти в мач от приятелския турнир “International Champions Cup”.

Двубоят бе на “Ю Ес Банк Стейдиъм” в Минеаполис, а точен за успеха на лондончани бе Жорж-Кевин Нкуду в началото на втората част.

Французинът се възползва от грешка в защитата на „росонерите“ и преодоля влезлия на почивката титулярен страж на италианците Джанлуиджи Донарума.

Иначе капитанът на "росонерите" Леонардо Бонучи не се появи в игра, тъй като се очаква да се завърне в Ювентус. Така лентата беше носена от Алесио Романьоли. Хосе Рейна за пръв път започна мач за тима като титуляр, а дебют направи и Ален Халилович, появил се през втората част на мястото на най-добрия за "червено-черните" Сусо, който е спряган за трансфер в Рома.

В 14-ата минута точно Сусо центрира в пеналта и Патрик Кутроне отблизо не успя да засече кълбото. Шест минути по-късно при едно центриране в наказателното поле топката не бе изчистена добре и стигна до Франк Кесие, който стреля над вратата.

В 26-ата минута Хосе Рейна направи груба грешка, подавайки на Романьоли в опасна зона в наказателното поле, защитникът загуби топката от Антони Георгиу, който обаче не успя да отбележи в опразнената врата. Минута по-късно събитията отонов се пренесоха пред другата врата, където Сусо центрира остро и Кутроне стреля с глава, но Газанига спаси.

В самия край на полувремето Кутроне направи поредния си голям пропуск, като не успя да се разпише от близка дистанция след чудесно центриране в пеналта.

В началото на втората част Тотнъм започна по-добре и успя да открие резултата. Още в 47-ата минута Нкуду се възползва от грешно подаване на Калабрия в средата на терена, като успя да напредне и с мощен шут под гредата да отбележи за 1:0. Джанлуиджи Донарума не успя да се намеси, след като ударът рикошира леко в крака на Матео Мусакио.

Милан веднага реагира и в 49-ата минута Хакан Чалханоглу стреля от границата на наказателното поле, но Газанига спаси. В 54-ата минута отново турчинът отправи шут от фаул, но този път топката премина в аут.

В 55-ата минута пък Джанлуиджи Донарума трябваше да спасява мощен удар на Жорж-Кевин Нкуду.

Милан можеше да стигне до изравняването в добавеното време на срещата, като при една хубава контраатака Лука Антонели напредна отляво и подаде успоредно към Никола Калинич, но топката се оказа твърде дълга за  хърватина, който иначе почти сигурно щеше да отбележи. Минута по-късно Хосе Маури отправи последния удар в мача, но покрай вратата.

Това бе последен двубой за Тотнъм в турнира, като тимът се прибира към Англия с две победи и една загуба на сметката си. За Милан пък това е втора среща в САЩ, като възпитаниците на Дженаро Гатузо записаха втора загуба. Те ще играят още един мач с Барселона на пети август.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1