3. Резервите на Барса паднаха от Осасуна насред "Ноу Камп"

Резервите на Барса паднаха от Осасуна насред "Ноу Камп"

Отборът на Осасуна постигна изключително ценна и престижна победа с минималното 1:0 при гостуването си на „Ноу Камп” на шампиона Барселона от 37-ия кръг на испанската лига BBVA. Гуардиола пусна в игра футболисти, които предимно седят на резервната скамейка. Единствено от титулярите започна Самуел Ето’о, който трябваше да търси голове, за да затвърди лидерската си позиция в голмайсторската класация на Примера, но не успя да се разпише, въпреки че имаше някои добри положения. В крайна сметка Осасуна развали настроението при официалното награждаване на каталунците за шампион на Испания.

Барселона започна по-добре мача и имаше шанс да открие резултата в началните минути, но пропуски за „блаугранас” направиха младите Педро и Къркич. Осасуна отговори с два далечни удара на Пунал и Начо, които обаче не намериха очертанията на вратата на Пинто. Стигна се до 26-ата минута, когато изненадващо или не, гостите поведоха в резултата. Валтер Пандиани – Пушката надскочи всички в наказателното поле на Барса, след изпълнение на ъглов удар, и с хубав изстрел с глава матира Пинто за 0:1. Шампионите опитаха да върнат попадението до края на първата част, но стигнаха само до един опасен удар по диагонала на Ето’о, който бе спасен от стража на гостите.

Барса започна по-добре второто полувреме и можеше да изравни, но Самуел Ето’о на два пъти не успя да намери целта. Веднага след пропуските си, камерунецът бе заменен от Сейду Кейта с ясната цел да бъде запазен за финала на Шампионската лига в сряда. В 64-ата минута появилият се като резерва Кейта можеше да изравни с далечен удар, но в последния момент стражът на гостите се намеси и изчисти в ъглов удар. Домакините продължиха да атакуват и в 73-ата минута Боян Къркич можеше да изравни, но негов силен удар бе спасен от стража на Осасуна.

Стигна се до 81-ата минута, когато резервата в състава на Барселона Муниеса получи директен червен картон за грубо нарушение в краката на Антонио. Това наклони везните в полза на Осасуна и гостите започнаха по-често да задържат топката. Барса нямаше как да наложи тотален натиск в последните минути и логично резултатът остана непроменен.

Тимът от Памплона остава на 18-о място в зоната на изпадащите, но вече има 40 точки в актива си, колкото има и 17-ият Спортинг Хихон, но головата разлика на Осасуна е по-лоша. Барса пък си остава безапелационен шампион, който ще мисли единствено за финала за Шампионската лига с Манчестър Юнайтед в сряда.

Барселона – Осасуна 0:1
0:1 Пандиани 26’