3. Резерви донесоха късен обрат на Юве срещу 10 от Каляри на "Енио Тардини" (видео)

С две попадения в добавеното време Ювентус дръпна с 10 точки пред втория Интер

Два гола в добавеното време донесоха три точки на Ювентус при визитата на Каляри в среща от 18-ия кръг на Серия А, която се игра на стадиона на Парма - "Енио Тардини”, тъй като, според италианските власти, новият стадион на „островитяните” не отговаря на всички изисквания за безопасност.

Двубоят предложи всичко на феновете.

В него имаше обрат, късни попадения, червен картон, една пропусната и една реализирана дузпа, но след края му ликуваха „бианконерите”.

Те се оказаха в ролята на догонващи в резултата още в 16-та минута, когато Сау бе фаулиран от Артуро Видал в пеналтерията и Пинила преодоля Джиджи Буфон от бялата точка за 1:0.

До почивката и след нея Юве се опита да изравни, а в 65-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като изгонен бе капитанът им Давиде Астори.

Защитникът получи втори жълт картон, след като събори Джовинко, а в 71-ата отново Атомната мравка бе фаулиран, но Артуро Видал не улучи вратата от отсъдената дузпа.

Все пак, равенството бе възстановено в 74-ата минута, когато резервата Алесандро Матри наказа бившия си клуб, след грешка на иначе впечатляващия страж Агаци, а в добавеното от съдията продължение в герой за Юве се превърна отново Матри.

Той донесе трите точки на своя тим след гол отблизо за 2:1, а до края на мача остана време и за трети, като негов автор бе друг от резервните футболисти - Мирко Вучиничоползотворил пас на Джовинко за крайното 1:3.

След успеха Ювентус събра 44 точки и се откъсна на 10 пред втория Интер, който има и мач по-малко. Каляри остана на 16-а позиция с 16 точки, инкасирайки пета поредна загуба.