3. Рен громи с 5:0 във Франция

Рен громи с 5:0 във Франция

Бретанците си върнаха третото място в Лига 1

Рен се завърна на третата позиция в класирането на френската Лига 1 след разгромен домакински успех с 5:0 над Лориен в среща от 34-ия кръг.

Тимът от Бретан игра голяма част от второто полувреме с 10 души, но дори и в намален състав домакините вкараха два гола.

Бенжамен Буриго откри резултата в 17-ата минута, а само 120 секунди по-късно Мартен Терие удвои преднината на Рен.

Две минути след старта на второто полувреме Амари Траоре вкара за 3:0, но в 58-мата минута домакините останаха в намелен състав след директен червен картон на Найеф Аугр. Това обаче не спря устрема на Рен, който бе с класи над съперника си в днешния ден.

В 79-ата минута Флавиен Тайт покачи на 4:0, а в добавеното време Гаетан Лаборд вкара за крайното 5:0.

С победата си Рен събра 59 точки и изпревари по голова разлика тима на Монако.

Вторият Олимпик Марсилия е с 62 точки, но и мач по-малко от бретанци и монегасци. Лориен е на 15-о място с 34 точки, но само на 3 над зоната на изпадащите.

Реал Мадрид се изравни на върха с Барселона (ВИДЕО)

Виляреал падна с 0:2, Валверде с гол и асистенция, Карвахал се контузи

Интер подчини 10 от Торино в мач с 5 гола (ВИДЕО)

Тюрам с хеттрик при 3:2 в Милано, шампионите на 2 точки от върха в Серия А